fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Futbalisti utekali pred búrkou. Hneď potom udrel blesk

V západnej Európe sa počas včerajšieho dňa vyskytlo niekoľko búrok. V Španielsku dokonca dochádzalo k povodniam. Okrem toho sa podarilo zachytiť aj jeden nebezpečný incident na futbalovom ihrisku.

Máte tip? napíšte nám mailom

Včera večer panovalo v oblasti Španielska mimoriadne búrlivé počasie. Vystrájali tu silné búrky, ktoré boli sprevádzané intenzívnymi lejakmi, ktoré vyvolali dokonca aj lokálne povodne a tie páchali aj škody.

Búrlivo bolo v oblasti juhovýchodného Španielska na pobreží Stredozemného mora. Dlhotrvajúce intenzívne búrky priniesli desiatky milimetrov zrážok.

Najvážnejšia situácia bola vo Valencii, kde spadlo až okolo 400 mm zrážok a tieto intenzívne zrážky zaplavili ulice, domy a vyžiadali si pomerne veľké materiálne škody.

Búrky však prinášali nielen výdatné zrážky, ale aj pomerne výraznú bleskovú aktivitu a jeden z bleskov v oblasti Valencie takmer spôsobil tragédiu.

V mestskej časti Valladolid hráči, ktorí sa v tom čase nachádzali na futbalovom ihrisku utekali do šatní sa schovať, pred čoraz intenzívnejšou búrkou, keď zrazu udrel pomerne mohutný blesk.

Blesk udrel priamo do zeme a ako zázrakom nikoho nezranil. Hráči tak našťastie včas utiekli z ihriska.

Pri outdorových športoch je blesk mimoriadne nebezpečnou hrozbou. Oblasti ako ihriská sú rozsiahlé, s prevažne vyrovnaným terénom a stojaci človek je na zem kolmý a často je najvyšší široko-ďaleko. Človek tak slúži ako bleskozvod pre blesky.

Prečítajte si tiež:
Rybár chytil podivnú šťuku. Nemohol uveriť tomu, čo mala táto šťuka vo svojom tele
Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií