fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Myslíš, že si nadpriemerne inteligentný? Prezradí to o tebe (aj) to, či sa zasmeješ na tomto vtipe

Máte tip? napíšte nám mailom

Rozosmeje ťa tento vtip, alebo ostaneš pohoršený?

Najprv ti prinášame kreslený vtip, ktorý jedných dostane do kolien a dobre sa na ňom zabavia, no iných maximálne pohorší. Na základe tvojej reakcie naňho sa dá odhaliť čo-to o tvojej inteligencii… Ako obstojí? Najprv si pozri vtipný obrázok…

vtipp

Pokiaľ patríš do prvej skupiny ľudí a obrázok ťa pobavil, dobrá správa! Vyzerá to tak, že tvoja inteligencia je nad priemerom a to predovšetkým z dôvodu, že obľubuješ čierny humor. Štúdia viedenských neurológov a psychológov prišla so zaujímavým zistím a to, že čím väčší má človek zmysel pre čierny humor, tým je inteligentnejší. Tohto výskumu sa zúčastnilo celkovo 156 ľudí a okrem súvislosti s inteligenciou sa ukázalo, že milovníci čierneho humoru sú viac emočne stabilní oproti tým, ktorých takéto vtipy poburujú a nevedia im prísť na chuť.

Účastníkom výskumu vedci ukazovali tento obrázok a jemu podobné. Následne všetci sa zúčastnení podrobili testu, ktorý bol zameraný na ich náladovosť, verbálnu i neverbálnu inteligenciu a mieru agresivity. Z výsledkov je zrejme, že ľudia, ktorí majú zmysel pre čierny humor sú nielen viac inteligentní ale aj menej agresívni a náladoví než tí, ktorých obrázky pobúrili.

Prečítajte si tiež:
5 vecí, ktoré muži na ženách neznášajú. Dokonca sú kvôli ním schopní opustiť ich

Jeden z autorom výskumu sa o jeho výsledkoch vyjadril takto: “Čierny humor sa zaoberá témami ako smrť, choroba, postihnutie, rasizmus či vojna. Všetky tieto citlivé, tragické či strašné témy prezentuje v humornom zmysle. Čierny humor je často označovaný ako groteskný, morbídny , absurdný, necitlivý či chorý. Pravdou však je, že jeho podstata siaha ďaleko za hranice bežnej satiry či irónie,  takže pochopenie takýchto vtipov si vyžaduje zvýšenú kognitívnu snahu.”

 

 

Zdroj: Indy100

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií