Myslíš, že si nadpriemerne inteligentný? Prezradí to o tebe (aj) to, či sa zasmeješ na tomto vtipe

Myslíš, že si nadpriemerne inteligentný? Prezradí to o tebe (aj) to, či sa zasmeješ na tomto vtipe

Rozosmeje ťa tento vtip, alebo ostaneš pohoršený?

Najprv ti prinášame kreslený vtip, ktorý jedných dostane do kolien a dobre sa na ňom zabavia, no iných maximálne pohorší. Na základe tvojej reakcie naňho sa dá odhaliť čo-to o tvojej inteligencii… Ako obstojí? Najprv si pozri vtipný obrázok…


vtipp

Pokiaľ patríš do prvej skupiny ľudí a obrázok ťa pobavil, dobrá správa! Vyzerá to tak, že tvoja inteligencia je nad priemerom a to predovšetkým z dôvodu, že obľubuješ čierny humor. Štúdia viedenských neurológov a psychológov prišla so zaujímavým zistím a to, že čím väčší má človek zmysel pre čierny humor, tým je inteligentnejší. Tohto výskumu sa zúčastnilo celkovo 156 ľudí a okrem súvislosti s inteligenciou sa ukázalo, že milovníci čierneho humoru sú viac emočne stabilní oproti tým, ktorých takéto vtipy poburujú a nevedia im prísť na chuť.

Účastníkom výskumu vedci ukazovali tento obrázok a jemu podobné. Následne všetci sa zúčastnení podrobili testu, ktorý bol zameraný na ich náladovosť, verbálnu i neverbálnu inteligenciu a mieru agresivity. Z výsledkov je zrejme, že ľudia, ktorí majú zmysel pre čierny humor sú nielen viac inteligentní ale aj menej agresívni a náladoví než tí, ktorých obrázky pobúrili.

Jeden z autorom výskumu sa o jeho výsledkoch vyjadril takto: “Čierny humor sa zaoberá témami ako smrť, choroba, postihnutie, rasizmus či vojna. Všetky tieto citlivé, tragické či strašné témy prezentuje v humornom zmysle. Čierny humor je často označovaný ako groteskný, morbídny , absurdný, necitlivý či chorý. Pravdou však je, že jeho podstata siaha ďaleko za hranice bežnej satiry či irónie,  takže pochopenie takýchto vtipov si vyžaduje zvýšenú kognitívnu snahu.”

 

 

Zdroj: Indy100

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Niektoré módne kúsky pochopí len málokto. Takto to vyzerá, keď móda zájde za hranicu normálnosti
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*