fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako z hororu! Polícia po 17 rokoch vyšetrila vraždu muža, ktorú objednala jeho manželka

Máte tip? napíšte nám mailom

Vraždu muža naplánovala jeho vlastná manželka. Najskôr mali nezhody a potom ho dala odstrániť, pričom sa na vražde sama podieľala.  

Aj napriek tomu, že žijeme v civilizovanom svete, ešte stále sa nájdu ľudia, pre ktorých smrť naozaj nič neznamená. Nielen, že je to ten najzávažnejší zločin, no aj jedno z desiatich prikázaní “Nezabiješ” hovorí o tom, že je to najväčší hriech. Nuž, pre niektorých je vražda zrejme istým vykúpením sa z mnohých problémov.

Svoje o tom vie aj slovenská manželka, dnes už nebohého a brutálne zavraždeného, nemeckého manžela Steve K. Bývali spolu v Banskej Bystrici, no medzi sebou mali nezhody. Manžel bol od roku 2002 nezvestný a dôvod jeho zmiznutia celé roky poznal len úzky okruh ľudí. Po 17 rokoch sa však vyšetrovateľom podarilo odhaliť detaily jeho smrti. Polícia Slovenskej republiky na svojom oficiálnom Facebookovom profile napísala, že jeho príbeh by bol inšpiráciou aj pre Agatha Christie.    

Vraždu naplánovala kvôli majetku

„Steve mal s manželkou nezhody. Žene zrejme napadlo ako riešenie jeho odstránenie. Manželské nezhody by sa tak skončili a dostala by sa k jeho majetkom. Klasický dôvod vraždy, ktorú mala naplánovať s ďalšou osobou pár dní pred Vianocami 2002,” vysvetľuje Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku.

Vraždu dobre naplánovala. Muža vraj mala najskôr omámiť liekmi v nápoji. Následne mali prísť vykonávatelia vraždy. Do domu sa mali dostať dvermi, ktoré mala nechať pootvorené. Steva mali zbiť a zviazať plachtami, naložiť do kufra auta a odviezť do lesa. Po ceste sa ešte prebral a v snahe o záchranu vykopol zadné sedadlá auta. Veľmi mu to nepomohlo.

Prečítajte si tiež:
Mama mení detské kresby svojej dcéry na nádherné diela
Vražda manžela. Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Muža surovo zavraždili

Muži, ktorí ho viezli, ho mali údermi do hlavy priviesť do bezvedomia. Keď dorazili do lesa, na miesto, kde sa muža mali zbaviť ho začali mlátiť, až kým sa nehýbal a prestal komunikovať. Mali ho vliecť hlbšie do porastu a po ceste ho mal jeden z mužov bodnúť do krku.

Chrčiaceho a umierajúceho muža v ľahkom oblečení v decembrovom chlade mali zahrabať konármi. Ako strácal krv, odchádzal z neho aj život a nikto mu už nepomohol. Následne sa mali zbaviť aj auta, ktoré mali umyť a zbaviť stôp. V Ostrej Lúke poliate benzínom zhorelo do tla.

„Ako to už býva zvykom, páchateľ sa vracia na miesto činu. Popravčia čata sa mala v roku 2003 vrátiť k telu Stevea s cieľom premiestniť ho na iné miesto. Časti tela boli objavené v máji tohto roku a o pár dní mal kriminalistický expert jasno. Patrili Steveovi,” vysvetľuje polícia.

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry z vraždy obvinil Katarínu K. (42), Mareka S. (40) a Herberta P. (38), ktorým v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 12 až 15 rokov, prípadne výnimočný trest. Všetci sú už vo väzbe.

Prečítajte si tiež:
13 mýtov o jedle vyvrátených vedou. Vieme, ktoré to sú!

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií