fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nový výskum dokazuje, že by sme nemali byť sami. Osamelosť je pre nás škodlivejšia ako fajčenie či obezita

Máte tip? napíšte nám mailom

Osamelosť je pre človeka skutočne nebezpečná!

Človek je tvorom spoločenským a na prežitie potrebuje blízkosť iných ľudí. V súčasnosti však, žiaľ, udržujeme kontakty virtuálne než fyzické. To je dôvodom, prečo čoraz viac ľudí trápi osamelosť. Práve tá je podľa nového výskumu veľmi a nebezpečná.

Americkí výskumníci skúmali účinky sociálnej ilozácie a osamelosti na 218 respondentoch. Výsledky štúdie preukázali, že u jedinca, ktorý sa cíti osamelo je až o 50 percent vyššie riziko predčasnej smrti. Osamelosť je tiež podstatne škodlivejšia ako fajčenie či obezita a aj keď sa spája väčšinou so psychickým zdravím, podpisuje sa aj na fyzickom. Osamelí ľudia bývajú častejšie chorí a symptómy ochorení sa u nich prejavujú intenzívnejšie.

S výsledkami tejto americkej štúdie sa zhodujú i odborníci z Veľkej Británie. Práve táto krajina sa stala v roku 2014 najosamelejšou z celej Európy. Briti totiž neprejavujú prílišný záujem o spoznávanie a komunikáciu s ostatnými ľuďmi a pokiaľ majú osobné problémy, snažia sa ich vyriešiť svojpomocne. Podľa výsledkov štatistík britskej kampane proti osamelosti nastáva o 26% väčšie riziko predčasnej smrti a najčastejšie sa cítia osamelí ľudia vo veku medzi 16 až 24 rokov.

Prečítajte si tiež:
Sú tetovania vegánske? Dnes sú živočíšne produkty takmer všade

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/mynameisharsha/5832109513

Zdroj: http://www.ladbible.com/mental-health/interesting-being-single-and-lonely-is-worse-for-your-health-than-obesity-20180813

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií