fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zázvor ako liek na vitalitu, zdravie a krásu!

Máte tip? napíšte nám mailom

5 skvelých tipov, ako môže zázvor pomôcť!

Pri myšlienke na túto potravinu sa asi každému vybaví štipľavá chuť a hneď potom to, že je to jeden z najlepších prírodných liekov, ktoré pomáhajú pri chrípke, nachladnutí a vyháňaní zápalov z tela.

Pod zaujímavým tvarom zázvoru sa skrýva neuveriteľná sila. A je špecifický ešte jednou vecou – ľudia sa nevedia zhodnúť na tom, či patrí medzi zeleninu alebo ovocie, no pravda je taká, že tento zázrak radíme medzi korenie 🙂 . A teraz sa pozrime na to, čo všetko sa s ním dá robiť.

tea

Prechladnutie a chrípka

Nechcete utekať k lekárovi hneď, ako začnete kašľať, kýchať, smrkať a cítite, že na vás niečo lezie? S vírusmi a chrípkou zatočí spánok, teplo a šálka horúceho zázvorového čaju. Ako naň? Rovno zabudnite na kupované čaje, kde len vrecúško ponoríte do vriacej vody a hotovo. Ten pravý čaj si musíte poctivo pripraviť. Má niekoľkonásobný účinok a viac vyštípe 🙂 . Kúsok očisteného zázvoru (kúsok, pozor!) nakrájate na kolieska, vložíte do šálky s vriacou vodou a citrónovou šťavou (môžete pridať aj med).

Prečítajte si tiež:
Krepovačka: 6 krokov, ako zachrániť riedke vlasy bez objemu!

Prírodné antihistaminikum

Trpíte alergiami? Máte sennú nádchu či ste alergickí na srsť zo zvierat? Zázvor je prírodnou alternatívou medicínskych výrobkov. Dve šálky tohto čaju denne dokážu znížiť alergické reakcie, kýchanie a svrbenie, zapríčinené vplyvmi zvonka. Neničte svoje telo zbytočnými medikamentmi, voči ktorým sa aj tak postupom času stanete rezistentní. Skúste najskôr silu prírody.

ginger love

Záchrana pamäte

Pokiaľ je táto potravina pravidelne zaraďovaná do jedálnička, pomáha k správnej funkcii mozgu a zlepšeniu pamäťových schopností. Dokonca pri včasnom diagnostikovaní Alzheimerovej choroby dokáže jedenie zázvoru pomáhať k dlhodobejšiemu zachovaniu pamäti. Tiež bolo preukázané, že okrem pamäti výrazne zlepšuje aj reakčný čas u starších žien.

Lieči boľavé svaly

Zázvorový olej do kúpeľa môže pomôcť vtedy, ak máte veľkú svalovicu či problémy s natiahnutými svalmi. Zamiešajú sa do vody a tým pôsobia na všetky svalové skupiny, ktoré sú v nej ponorené. Uvoľnia svalstvo a pomôžu tak zbaviť sa bolesti. A pokiaľ ste žena a trpíte menštruačnými bolesťami, na začiatku svojich dní sa odporúča jesť zázvorový prášok (dávkovanie je individuálne), ktorý znižuje bolesti. Okrem toho, kvapky upokojujú pokožku alergikov a ekzematikov, takže potláčajú svrbenie, pálenie a podráždenie kože.

Prečítajte si tiež:
Mydlo alebo sprchový gél? Správny výber ocení nielen vaša pokožka, ale aj planéta

Pomáha pri nevoľnosti

Či sa jedná o tehotenskú alebo cestovnú nevoľnosť, či jednoducho o brušnú chrípku, zázvor vám pomôže. Aj v prípade, že máte dôležitú skúšku a doľahne na vás stres a nepríjemný pocit v žalúdku. Pomáha totiž proti častému vracaniu a napínaniu na vracanie, zmierňuje ťažkosti a pomáha ukľudniť žalúdok. Zo dve šálky tohto čaju denne a okrem imunity posilníte aj trávenie.

Zdroj: brightside.me Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií