Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zlozvyky, ktoré spôsobujú ovísanie pŕs

Je jasné, že vekom prsia strácajú na svojej príťažlivosti. Podľa štúdie GENOME BIOLOGY prsné tkanivo starne o 2 až 3 roky rýchlejšie oproti celému telu.

Prinášame vám triky, ktorými môžete čiastočne zabrániť predčasnému ovísaniu pŕs.

Zlovyky, ktorých keď sa zbavíte, pridáte na kráse vašich pŕs:

1. Nosenie podprsenky, ktorá vám nesedí dobre

Väčšina podprseniek sa po čase natiahnu. Stanú sa vynosené a potom už neposkytujú podporu prsiam a to je jedným z dôvodoch prečo môžu začať ovísať. Pri nosení podprsenky, ktorá nedolieha, sa v nej prsia voľne nadhadzujú. To vytvára nepríjemne prostredie a stres na pokožku a vnútorné tkanivá, ktoré potom strácajú svoj tvar a pevnosť.

Preto by ste mali nosiť podprsenky, ktoré sú vám šité na mieru. A ak už ju opotrebujete, radšej si kúpte novú. Muži a vaše sebavedomie vám za to časom poďakuje.

2. Fajčenie

Fajčenie spôsobuje to, že pokožka stráca svoju prirodzenú elasticitu, čo časom vedie k ich ovísaniu. Počas fajčenia vnikajú do tela látky, kvôli ktorým ubúda kolagén a zhoršuje sa krvná cirkulácia. A to všetko vplýva na pokožku, jej starnutie a zoslabnutie.

3. Jojo efetky

Dobrá strava plná bliekovín, vitamínov a minerálov je pre vaše prsia extra dôležitá. Jojo diéty, kde rýchlo schudnete a následne opäť priberiete, dávajú prsným tkanivám extrémne pocítiť.

Vedci zistili, že počas diét s jojo efektom, prsia rýchlo ovísajú.

Pokožka sa natiahne, aby sa prispôsobila vyššej váhe a potom sa znovu sťahuje, aby kompenzovala úbytok tuku. To sa však nemôže diať do nekonečna. Preto prsia následne ovisnú.

4. Nebezpečné slnečné lúče

Problémy nastávajú pri nadmernom opaľovaní pŕs. Prsia sú veľmi náchylné na opálenie, pretože ich celý rok schovávame v podprsenke. Ak si ich „spečiete“ na silnom slnku, to môže viesť k rýchlejšiemu starnutiu pokožky a predčasnej tvorbe vrások.

Už keď sa ich rozhodnete opáliť, použite na nich určite silný faktor!

5. Málo pohybu a zlé držanie tela

Aby ste zabránili ovísaniu pŕs, musíte si aj niekedy pocvičiť a najmä chodiť vzpriamene. Pri športoch, kde sú vaše prsia veľmi natriasané, je dobré použiť športovú podprsenku, ktorá zabráni rozpadu kolagénu a tým vám šetrí vaše prsia.

Rada na záver, žite zdravo, športujte a vaše telo vám za to POĎAKUJE!

Prečítajte si aj o revolučnej podprsenke, ktorá vám pomôže vrátiť krásny tvar prsiam.

Zdroj: healthyandnaturalworld.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií