fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zrážky dorazia najskôr v závere týždňa. Očakávajú sa búrky ale aj dážď

Ďalších zrážok by sme sa mali dočkať už čoskoro, v závere týždňa. Suché počasie pretrváva na Slovensku už veľmi dlho. Zrážok sme sa dočkali naposledy v nedeľu, kedy nevýrazný studený front ,,pokropil” západ a juh stredného Slovenska.

Máte tip? napíšte nám mailom

Suché počasie trápi značnú časť Slovenska. Podľa posledných analýz portálu Interuscho.cz panuje výrazné sucho aspoň na 63 % územia Slovenska, z čoho pri 14,2 % ide o výnimočné sucho a na 6,5 % plochy územia panuje až extrémne sucho.

Zdroj intersucho cz
Zdroj: intersucho cz

Zrážok sme sa dočkali počas nedele, kedy cez naše územie postúpil studený front. Ten ale veľa zrážok nepriniesol a naviac neboli ani plošnejšie. Vyskytli sa najmä na juhu Trenčianskeho kraja, na severe Nitrianskeho kraja a v Banskobystrickom kraji.

Cez víkend môžu doraziť búrky a dážď

Počas zvyšku pracovného týždňa sa žiadna veľká zmena v počasí konať nebude. Až do piatku nás bude ovplyvňovať chrbát vysokého tlaku vzduchu a pozorovať budeme slnečné a stabilné počasie.

S príchodom víkendu by sa ale v oblasti Baltského mora mala prehĺbiť tlaková níž, po ktorej zadnej strane by mal do strednej Európy postúpiť studený front.

Po zadnej strane tlakovej níže k nám prenikne studený vzduch
Po zadnej strane tlakovej níže k nám prenikne studený vzduch

Na fronte sa môžu vyskytnúť početné búrky, prípadne aj plošnejšie zrážky. Cez Slovensko by mal postupovať počas soboty a nedele.

Vyhliadky na budúci týždeň sú čo sa týka zrážok optimistické. Toto obdobie je síce ešte ďaleko, no viaceré modely sa zhodujú na vlhkejšom charaktere počasia.

Prečítajte si tiež:
Teploty budú nad +30 °C. Od štvrtka zasiahnu Slovensko ďalšie silné búrky

Rozmedzie mesiacov tak môže priniesť do strednej Európy a na severný Balkán početnejšie zrážky, no zatiaľ to nemôžeme predpovedať ani s vyššou pravdepodobnosťou a ostáva nám len dúfať. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií