fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

11 faktov o Titanicu, ktoré vám ukážu nové stránky tohto filmu

Máte tip? napíšte nám mailom

Film Titanic bol natočený v roku 1997 a už od začiatku lákal do kín milióny divákov po celom svete. Dnes je z tohto filmu bezpochyby filmová klasika, ktorú videl minimálne raz asi každý z nás. Vybrali sme 11 faktov o Titanicu, ktoré vám ukážu nové stránky tohto filmu. Budete prekvapení.

#1

Aj takí herci ako Tom Cruise, Brad Pitt, Christian Bale, Macaulay Culkin a Matthew McConaugheysa zúčastnili konkurzu na úlohu Jacka Dawsona. Kate Winslet dokonca absolvovala konkurz s Matthewom McConaugheym. Nakoniec sa však podarilo získať hlavnú plohu vtedy ešte mladému a nie až tak známemu hercovi Leonardovi DiCapriovi.

Zdroj: BrightSide.me

#2

Tvorba celého filmu Titanic stála viac ako samotná loď. Film totiž stál vyše 200 miliónov dolárov. Na výrobu lode bolo potrebných „len“ 7,5 milióna dolárov.

#3

Režisér filmu James Cameron nechcel vo svojich filmoch používať žiadne skladby. Ale skladateľ James Horner tajne nahral pieseň so speváčkou Celine Dion a dal nahrávku režisérovi. Po vypočutí piesne zmenil názor a pieseň My Heart Will Go On”sa stala hitom po celom svete.

Prečítajte si tiež:
Len 6-ročná Tiana natočila rozvedeným rodičom srdcervúci odkaz, v ktorom im okrem iného vraví: "Chcem aby ste boli priateľmi"

https://www.youtube.com/watch?v=FHG2oizTlpY

#4

Rovnako ako prípade DiCapria, tak ani Kate Winslet hlavnú úlohu nedostala ľahko. Madonna, Sharon Stone, Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow, Wynona Rider a Uma Thurman boli na konkurze na rolu Rose totiž tiež.

#5

Počas natáčania sa film nazýval „Ice Planet“. Bolo to urobené aj pre to, aby sa proces natáčania filmu stal tajomstvom. Iné spoločnosti, ktoré robili filmy o spoločnosti Titanic, nemohli vidieť produkciu.

Zdroj: BrightSide.me

#6

Šaty, ktoré mala na sebe herečka Kate Winslet boli vyrobené s ohľadom na to, že musia vyzerať dobre suché aj mokré.

Zdroj: BrightSide.me

#7

Scéna, keď Jack nakreslí portrét nahej Rose, bola natočená už prvý deň. Režisér chcel vidieť úprimné emócie a rozpaky a keďže sa herci nepoznali, tak sa mu to aj podarilo dosiahnuť. Winslet urobila ešte jeden krok, pred výrobným procesom ukázala Leovi svoje prsia, pretože vedela, akú scénu majú robiť. Robila to, aby sa Leo cítil pohodlnejšie.

Zdroj: BrightSide.me

#8

Niektoré scény vo filme sú založené na spomienkach pozostalých. POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.Napríklad, keď človek dá dve dievčatá do záchrannej lode a hovorí: “Nie je to nadlho,” je založené na príbehu jednej z dievčat.

Prečítajte si tiež:
Hanbila sa za svoje telo, no riskla to. Vybehla von iba v bikinách! Ako dopadla táto skúška sebazaprenia?

#9

Ak by sa vystrihli všetky moderné časové scény z filmu a ostali by tam len udalosti z roku 1912, tak by film trval 2 hodiny a 40 minút. To je presný čas toho, ako dlho trvalo, kým sa loď potopila.

Zdroj: BrightSide.me

#10

Fanúšikovia tvrdili, či by sa Jack mohol  zachrániť spolu s Rose na kuse dreva. Študenti z Veľkej Británie dokonca vykonali experiment a dokázali, že DiCapriovi by sa to určite podarilo. Všetky tieto rozhovory dodnes dráždia Jamesa Camerona, ktorý jednoducho hovorí: “V scenári sa píše, že Jack zomrie. Je to jednoduché.” Podľa režiséra, ak by Jack prežil, film by bol úplne iný. A toto je film o strate, takže hlavná postava musela zomrieť.

Zdroj: BrightSide.me

#11

V roku 1995 Cameron urobil 12 ponorov na dno oceánu, aby videl ponorenú loď vlastnými očami. Práve vtedy si režisér uvedomil, že nemôže dovoliť, aby sa v jeho práci objavila nejaká chyba a že musel ctiť každého, kto zomrel počas tragédie.

Zdroj: https://brightside.me/wonder-films/20-facts-about-titanic-that-make-us-discover-new-sides-of-the-movie-559010/

Foto: https://brightside.me/wonder-films/20-facts-about-titanic-that-make-us-discover-new-sides-of-the-movie-559010/

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií