Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

17. november patrí všetkým predčasne narodeným detičkám

Medzinárodný deň predčasne narodených detí

Rodičia určite poznajú ten krásny pocit, keď sa ich rodina má rozrásť. Malé bábätko ktoré zavíta na svet im od základu zmení život. Kruhy pod očami, nejaký ten šedivý vlas či prebdené noci sú bonusový materiál, ktorý obdržíte v nemocnici spolu s malinkým uzlíčkom v perinke.

Niektoré detičky však nechceli čakať 9 mesiacov ako väčšina detí. Ktoré? Predsa tie predčasne narodené. Na Slovensku sa predčasne narodia tisíce detí ročne. Vtedy sa začína hovoriť o pravom boji o život. Strach rodičov, slzy matky, vrásky otca a boj dieťaťa sú obrovské.

Slovenský raper Šilo zložil nádhernú, dojemnú pieseň, ktorú venoval predčasne narodeným deťom a ich rodičom. My si ju dovolíme označiť za pieseň života, pretože presne o to týmto deťom išlo. O život.

„Pesnička je pripravená ku dňu 17. november- Medzinárodný deň predčasne narodených detí. V pesničke je zahrnutý príbeh môjho synovca, ktorý sa narodil predčasne v 32 tt, ďalej je tam zahrnuté poďakovanie doktorom a sestričkám a vyjadrený obdiv mamičkám a ich rodinám, ktoré si tým prešli,“ komentoval pieseň raper.

Zázrak

Predčasne narodené deti majú aj známe slovenské tváre, napríklad Robo Papp alebo Kristína Farkašová.

Robo Papp

Kristína Farkašová

Zdroj:  facebook.com  youtube.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií