fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 prípadov skutočného nezvratného osudu aj zo Slovenska

Máte tip? napíšte nám mailom

Legendárna hororová séria filmov Nezvratný osud rozpráva príbehy o ľuďoch, ktorí akoby zázrakom prežili veľké nešťastia, no neskôr aj tak zahynuli pri veľmi zvláštnych tragických nehodách. Aj v reálnom živote však nájdeme zaznamenaných niekoľko skutočných udalostí, kedy obyčajní ľudia prežili svoju smrť pri veľkých katastrofách alebo teroristických útokoch, no neskôr aj tak tragicky zahynuli. Klocher vám prináša päť prípadov nezvratného osudu.

Vyhla sa katastrofe lietadla, smrť si ju našla v aute

Zdroj: noticias.r7.com

Zmiznutie letu 447 francúzskych aerolínií Air France 1. júna 2009 nad Atlantickým oceánom vyvolalo po celom svete veľký údiv. Trosky lietadla po niekoľkých dňoch objavili v ľadovej vode, všetkých 228 ľudí zahynulo. Na palube boli aj traja Slováci. Lietadlo smerovalo z brazílskeho Rio de Janeiro do Paríža. Dôchodkyňa Johanna Ganthalerová a jej manžel Kurt trávili v tom čase dovolenku v Brazílii. Práve 1. júna mali letieť tragickým letom naspäť domov do Európy. Na letisko však prišli neskoro a tak leteli inou linkou s neskorším pristátím v Mníchove. Odtiaľ cestovali autom do talianskeho regiónu Bolzano-Bozen v Južnom Tirolsku. Neďaleko mesta Kufstein v Rakúsku však auto náhle prudko zišlo z cesty. Johanna pri prevoze do nemocnice podľahla svojim zraneniam, jej manžel Kurt bol zranený len ľahko.

Unikla smrti o vlások v nákupnom centre, osudu neunikla pri streľbe v kine

Zdroj: moviepilot.com

Ďalší príbeh ako vystrihnutý z filmu Nezvratný osud sa odohral roku 2012. 5. júna sa 24-ročná športová novinárka Jessica Ghawi sa 5. júna 2012 vybrala pochutnať si na sushi do nákupného centra Easton v Toronte. Odrazu ju premohol čudný zvieravý pocit, ktorý ju prinútil z miesta odísť. O pár minút sa neďaleko reštauračnej zóny strhla streľba. “Keby som nebola odišla preč, ocitla by som sa uprostred paľby. Je ťažké pochopiť, ako mi tento pocit zachránil život,” zverejnila svoje pocity zo záhadnej udalosti na svojom blogu.  O niekoľko týždňov neskôr však už také šťastie nemala. V americkom meste Aurora sa mladá novinárka Jessica zúčastnila premiéry filmu Temný rytier povstal v miestnom multikine. Po 20 minútach od začiatku filmu rozpútal 24-ročný James Eagan Holmes šialenú streľbu, po ktorej zostane 12 ľudí mŕtvych a 70 zranených. Medzi obeťami je aj Jessica Ghawi, ktorú šialený strelec strelil do nohy a hlavy.

Prečítajte si tiež:
Notre Dame vs. Srí Lanka: čo si ľudia viac googlili po týchto udalostiach?

Slovenský záchranár tiež neunikol svojmu osudu

Zdroj: cas.sk

Svoju smrť nedokázal preľstiť ani slovenský záchranár Ján Rušin. V júli 2015 sa mal zúčastniť záchrannej akcie v Slovenskom raji. Na poslednú chvíľu si však podľa denníka Nový čas vymenil službu s pilotom Ľubomírom Majerčákom, ktorý pri páde vrtuľníka 17. júla 2015 zahynul spolu so svojimi troma kolegami. Záchranári leteli na pomoc zranenému 10-ročnému chlapcovi do oblasti Prielomu Hornádu. O rok neskôr však Ján Rušin už svojmu tragickému osudu neunikol. Tentokrát pilotoval nešťastný vrtuľník, ktorý 7. septembra 2016 letel na pomoc zranenému 38-ročnému mužovi do lesa nad obcou Strelníky. Pilot bol veľmi skúsený a bol blízkym príbuzným prezidenta Andreja Kisku. V troskách vrtuľníka zahynuli aj ďalší dvaja záchranári a tiež aj zranený muž, ktorý so záchranármi podľa televízie Markíza nespolupracoval.

Šokujúca smola dievčaťa, ktoré prežilo núdzové pristátie lietadla

Zdroj: topky.sk

V sobotné ráno 6. júla 2016 na letisku v San Franciscu núdzovo pristálo lietadlo juhokórejskej spoločnosti Asiana Airlines. Stroj mal príliš nízky zostup a pri pristávaní začal trup lietadla horieť. Na palube sa nachádzala aj 16-ročná dievčina Ye Meng Yuan, ktorá cestovala z Číny za svojou spolužiačkou do USA s cieľom študovať angličtinu. K miestu tragédie takmer okamžite prišli záchranári. Z horiaceho lietadlo vyskakovali pasažieri a hasičský voz kropil lietadlo aj okolie protipožiarnou penou.

Prečítajte si tiež:
Puma prenasledovala muža počas behu. Neuveríte, ako sa zachránil
Zdroj: topky.sk

Pri lietadle ležala aj zranená, no stále živá Ye Meng Yuan. Záchranári podľa videozáznamu ležiace dievča videli, no nijako mu nepomohli. Po páde lietadla sa dievčo z posledných síl vyplazilo z lietadla aby sa zachránila. Podľa koronera bolo príčinou smrti mladej dievčiny prejdenie hasičským autom, ktoré jej spôsobilo smrteľné poranenia. Hasiči síce tvrdili, že si mladú ženu nevšimli kvôli množstvu použitej peny, no práve kamerové záznamy z prilby hasiča preukázali, že dievča bolo v čase príjazdu hasičov živé.

Unikla z horiacich Dvojičiek, zomrela pri havárii lietadla

Zdroj: moviepilot.com

11. septembra 2001 zahynulo takmer 3000 ľudí vo vežiach Svetového obchodného centra. 26-ročná žena Hilda Yolanda Mayolová pracovala v reštaurácii v severnej veži WTC a keď do veže narazil let číslo 11 spoločnosti American Airlines, podarilo sa jej včas uniknúť z horiaceho pekla. Presne o dva mesiace neskôr nastúpila Hilda na let American Airlines číslo 587 z New Yorku do Santa Dominga. Tešila sa na dovolenku v Dominikánskej republike. Lietadlo sa však krátko po štarte náhle zrútilo na obytnú štvrť Queens. Zahynulo 260 osôb na palube vrátane Hildy Yolandy Mayolovej a ďalších päť ľudí na zemi. Pôvodné informácie špekulovali o teroristickom útoku, keďže pád amerického lietadla nastal len dva mesiace po strašných teroristických útokoch. Oficiálnou príčinou katastrofy však bola technická porucha.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií