fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

7 skvelých tipov pre každodenný make-up

Máte tip? napíšte nám mailom

Túžite po dokonalom make-upe? Vďaka nasledujúcim skvelými tipom si ho budete vedieť vykúzliť sama a to dokonca nemusíte byť žiadna prestížna maskérka.

Princíp je jednoduchý. Stačí sa iba zamerať na detaily, ktoré možno u viacerých z vás doteraz neboli nijako dotiahnuté.

Nasledujúcich sedem rád nazbierala zahraničná stránka BrightSide a my sa s vami chceme o ne podeliť.

Použite korektor

Prvým krokom je použite make-upu a nanesenie korektoru vo farbe vašej pleti. Následne však použite ešte druhý korektor, ktorý je o čosi tmavší, aby zvýraznil vaše tvárové rysy.

make-up

Pri líčení nezabudnite ani na svoj nos

Pre zvýraznenie nosa, jeho línie použite tmavý korektor, ktorý aplikujete po stranách a pod špičkou nosa. Následne stačí iba poriadne roztrieť smerom von.

nose-contouring

Zvýraznite obočie

Jednoduchým spôsobom ako môžete zvýrazniť svoje obočie, je použitie ceruzky. Tú naneste opatrne pod a nad obočie. Následne už iba celé obočie dokreslite ceruzkou za pomoci krátkych čiar.

eyebrows

Aj oči si zaslúžia vašu pozornosť

Pre zvýraznenie očí nezabudnite použiť zvýrazňovač alebo svetlé tiene, aby vaše oči vyzerali svieže a žiariace.

Prečítajte si tiež:
15 neodolateľných účesov, ktoré zvládneš pripraviť za pár minút

eyes

Ako vykúzliť peknú kontúru linky

V súčasnosti sú trendy tzv. mačacie oči, ktoré vykúzlite za pomoci ceruzky. Najprv nakreslite tenkú linku od vonkajšieho kútika oka smerom k obočiu. Potom pridajte ešte jednu tenkú linku takmer z polky oka a pripojte ho k prvej linke. Následne stačí už iba vymaľovať voľnú časť mačacích očí.

linka

Plné a výrazné pery

Prvým krokom pre krásne pery je hydratácia. Naneste svoj balzam na pery a načrtnite na ne obrys s ceruzkou. V rohoch pier zvoľte tmavší odtieň rúžu a v strede zasa svetlejší. Pomocou hry dvoch farieb docielite efekt plných a neodolateľných pier.

lips

Rýchly make-up pre vaše oči

Pre zvýraznenie očí použite základné farby, ktoré nájdete v palete očných tieňov. Vonkajšiu časť oka zvýrazníte tmavšími odtieňmi a naopak, časť na viečku namaľujte svetlejšími farbami. V prípade, že máte linku na oko, použite ju na zvýraznenie viečka.

obocie

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií