fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Krásna pleť je zdravá pleť: Ako ju docielite? Kozmetička nám dala rady nad zlato!

Máte tip? napíšte nám mailom

Lenka Majerníková má 39 rokov, dve deti a salón, z ktorého ženy odchádzajú maximálne odpočinuté. Je všestranná, pracuje ako kozmetička, mihalničiarka, vizážistka, vlasová stylistka a ako hovorí, niekedy aj psychologička. Prezradila nám aj to, ako sa zbaviť akné. Jej salón La Femme – Lenkin kútik krásy sa nachádza v malom mestečku Vrbové.

Lenka je vyštudovaná andragogička a počas materskej sa rozhodla, že si otvorí kozmetický salón. Po úspešnom ukončení štúdia kozmetiky si s minimálnym rozpočtom zariadila malú miestnosť v dome, kde najskôr len líčila a neskôr sa k tomu pridali kozmetické ošetrenia pleti, 4D mihalnice a účesy. Po čase si otvorila salón vo Vrbovom, v blízkej budúcnosti sa však plánuje sťahovať do väčších priestorov a rozšíriť svoje služby.

Zdroj: archív Lenky Majerníkovej

Postupne získala široký záber aj zahraničných klientiek vďaka svojej širokej ponuke úkonov: ponúka mezoterapiu, chemický peeling, aha kyseliny, diamantovú mikrodermabráziu, či elektroporáciu.

Kedysi stačilo málo

Odmala ju to ťahalo k líčidlám a skrášľovaní žien okolo. Od 14 rokov sa venovala modelingu, kde získala asi najväčšie skúsenosti v starostlivosti o pleť a telo. Naučila sa, že krásna pleť je zdravá pleť a docielite ju vďaka kvalitnej starostlivosti. 

Starostlivosť v tej dobe predstavovalo čistenie pleti s tonikom, mliekom a mandľový krém. O takom širokom zábere kozmetických prípravkov, ktoré sú dnes dostupné, mohli len snívať. „Paradoxom je, že v tom čase s takým malým kozmetickým vybavením sme problémy s pleťou nemali. Doma sme si vyrábali masky na vlasy z ricínového oleja, žĺtka a medu. A na pleť sme si dávali masky z vaječného bielka a medu. Ale nežili sme pod takým stresom, jedli sme len kvalitné potraviny bez postrekov, éčok, mäso bez hormónov. Veľa sme sa hýbali, športovali, trávili sme čas v prírode, na čerstvom vzduchu…”

Zdroj: archív Lenky Majerníkovej

Najčastejšie problémy pleti

Lenka vymenúva niekoľko rébusov, s ktorými prichádzajú zákazníčky do salónu. Tu sú najčastejšie z nich a rady, ako sa im vyhnúť:

 

Prečítajte si tiež:
Aby dovolenka nedopadla zle: Na čo musíte myslieť ešte pred vycestovaním?

Akné

 

Dávno neplatí, že akné trápi len tínedžerov, čoraz častejšie sa vyskytuje aj u ľudí od 25 rokov. V týchto prípadoch ide zväčša o intoleranciu na niektorú potravinu (lepok, mliečne výrobky, pšenicu…). 

Tipy: 

 • nedotýkať sa tváre so špinavými rukami, neškrabať si akné, nevytláčať si ho, ak je v zápalovom procese,
 • zamerať sa na pravidelné čistenie pleti: naparovanie a hĺbkové čistenie,
 • platí pravidlo menej je viac: dôkladne tvár vyčistiť ráno a večer,
 • nepoužívať peeling, žiadne oleje, mastné či hutné krémy; stačí ľahký hydratačný krém, uprednostňovať séra, fluidy pred mastnými krémami,
 • vyhnúť sa stresu, kedy sa pleť zhoršuje v oblasti úst a na lícach,
 • obmedziť príjem sladkého, prijímať viac zeleniny v strave, piť veľa čistej vody, zelený čaj, ktorý je skvelý antioxidant; výborné sú očistné kúry, sauny, šport, kedy pleť prekrvujeme,
 • vhodným riešením je aj chemický peeling.

https://www.instagram.com/p/B0boz60HiiO/

Hyperpigmentácia pleti

 

Ide o veľmi nepríjemné ochorenie pleti. Vzniká, keď sú kožné bunky nezdravé a neprodukujú správne množstvo melanínu. Prejavuje sa to stmavnutím pokožky na tvári či celom tele. Hyperpigmentácia môže byť spôsobená napríklad spálením pokožky, poranením. Môže byť ovplyvnená genetickou predispozíciou, stresom, zmenou hladiny hormónov. Často sa prejavuje v tehotenstve alebo vplyvom hormonálnej antikoncepcie. Do kategórie hyperpigmentácie sa zaraďuje aj pehavosť. 

Tipy:

 • ochraňovať pokožku pred UV žiarením s faktorom minimálne 50 a obmedziť čas strávený na slnku,
 • vhodné sú ošetrenia s bieliacimi kozmetickými prípravkami, pomáha chemický peeling, diamantová mikrodermabrázia, mezoterapia.

https://www.instagram.com/p/BKTcGlyg7BI/

 

Vrásky a starnutie pleti

 

Z pleti sa vplyvom času vytráca kyselina hyalurónová, ktorá zabezpečuje vlahu v pokožke; obmedzuje sa tvorba kolagénu a elastínu, ktoré sa starajú o pevnosť a pružnosť pleti. A tým je pokožka ochabnutejšia a prehlbujú sa na nej ryhy – vrásky. Obľúbeným prístrojom je mezoterapia, kedy sa do pokožky doplňuje kyselina hyalurónová, ktorá viaže vodu v pokožke. Doplňujú sa výživné látky, ktoré podporujú tvorbu kolagénu a elastínu.

Tipy:

 • pre domáce použitie: doplniť kozmetické prípravky o kvalitné séra s vitamínom C, kyselinou hyalurónovou, kolagénom,
 • najlepšie oleje sú makadamiový a arganový: hydratujú pleť, zabraňujú jej vysúšaniu, obsahujú veľké množstvo vitamínov a nenasýtených mastných kyselín (stačí primiešať kvapku do denného či nočného krému),
 • nevyhnutné je používať masky na tvár (detoxikačné, vitamínové, regeneračné, liftingové, alginátové, nočné masky….).

View this post on Instagram

Po roku opäť so Simonkou Stašovou ❤

A post shared by Lenka Majernik (@lenkamajernik) on

Kruhy pod očami

 

Hovorí sa, že oči sú zrkadlom do duše, preto sa o ne treba dôkladne starať. Pokožka okolo očí je jemnejšia a citlivejšia než na zvyšku tváre. Sú na nich viac viditeľné prvé príznaky starnutia. Treba používať prípravky, ktoré sú na očné okolie určené.  

Tipy:

 • jemne vklepkávame krémy v okolí očí, nenaťahujeme pokožku, očné krémy si nanášame krúživými pohybmi smerom do vnútorného kútika oka,
 • ak sú oči opuchnuté, používame na ne studené obklady, stačí priložiť z chladničky vychladené čajové lyžičky na oči; výborné sú aj vylúhované sáčky zo zeleného čaju, ktoré stiahnu opuch a redukujú kruhy.

View this post on Instagram

Celest prišla podporiť Rebeccu

A post shared by Lenka Majernik (@lenkamajernik) on

Lenka sa okrem kozmetiky venuje aj líčeniu a spoločenským účesom v duchu motta: „Aby ženy odchádzali nielen krásne, ale hlavne oddýchnuté.” Jej tvorbu si môžete pozrieť na facebookovej stránke Lenkin kútik krásy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií