fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

B.B. King – najslávnejšia bluesová legenda

Máte tip? napíšte nám mailom

Muzická legenda B.B. King

14. mája 2015: Zomrela bluesová legenda B.B. King vo veku 89 rokov. B. B. King bol známy tým, že zaviedol blues do hlavného muzického prúdu. Bol perfektným gitaristom, ktorý začal ísť po stopách hudby od roku 1947 v Memphise. Najprv pracoval ako DJ pre rozhlasovú stanicu WDIA-AM, kde dostal prezývku “Beale Street Blues Boy”, ktorá bola nakoniec skrátená na B.B.”

b-b-king-recording-artists-and-groups-photo-u6

Zlom v jeho živote

V jeho živote nastal veľký zlom v roku 1948, keď sa dostal do rozhlasového programu Sonny Boy Williamson. V roku 1951 sa jeho hitovka “Three O´Clock Blues” dostala na vrchol svetových hitparád. V priebehu svojej kariery získal desiatky ocenení a vyznamenaní. Od svojich 30 rokov bol nominovaný na ceny Grammy,  na prezidentské medaily slobody a mnoho ďalších ocenení. Svoju prvú cenu Grammy vyhral za piesen “Thrill is Gone”.

B.B. King pokračoval v hraní do jeho 80-tich rokov, kým sa jeho boj s cukrovkou typu II. neskončil. Vtedy skončil svoje turné. Zomrel v Las Vegas, prežil svoju dcéru a tak tiež svoju milovanú gitalu Lucille.

Prečítajte si tiež:
ROZKRÁDATE REPUBLIKU, JE TO HANBA! Odkazuje mladý raper v novej skladbe

gitara Lucille b.b. king

Osobný život

B.B. King bol dvakrát ženatý. Prvé manželstvo mal s Martha Lee Denton a druhé s Carol Hall. Zlyhanie oboch manželstiev leží na ramenách B.B Kinga, kde kládol veľmi ťažké požiadavky na svoje ženy. King mal cca 250 vystúpení ročne. Uvádza sa, že splodil 15 detí s niekoľkými rôznymi ženami, ďalej vyšlo najavo že má 50 vnúčat. Bojoval proti cukrovke, takým spôsobom, že sa objavoval v rôznych reklamách na produkty proti tejto chorobe.

Jeho obľúbeným spevákom a umelcom B.B. Kinga bol Frank Sinatra. Vo svojej autobiografii hovorí o tom, ako každý večer počúval pred spaním album Franka Sinatru “In the Wee Small Hours”. V roku 1960 Frank Sinatra zariadil pre B.B. Kinga koncert v hlavom klube v Las Vegas. Sinatra otvoril “dvere” čiernym muzikantom v Las Vegas.

Hit, s ktorým prerazil prvýkrát vo svetových hitparádach:

S týmto hitom získal prvé ocenenie Grammy:

Zdroj: ranker.comwikipedia.org

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií