fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bolesť zubov, hrdla i hlavy zmizne, ani nebudeš vedieť ako – Stačí poznať tieto triky!

Východné kultúry už odpradávna vedia, že pomôcť svojmu zdraviu možno i inak než len chémiou. Stačí vedieť správne používať svoje telo. Pretože sám si schopný zbaviť sa bolesti, zdravotných problémov ale i strachu, stačí len vedieť, ako na vec. A my ti tento návod prinášame!

Máte tip? napíšte nám mailom

Utíš bolesť v krku

Ak sa občas zobudíš s bolesťou hrdla, nemusíš to riešiť len kloktaním slanej vody či pitím teplého čaju, prípadne liekmi. Niekedy v krku pociťujeme iba akési šteklenie, ktoré je nepríjemné. Doktor Schaffer, ktorý sa venuje štúdiu uší, nosu a krku, tvrdí, že si stačí poškrabať ucho a bolesť zmizne. Zdôvodňuje to tým, že stimulované nervy v uchu vytvoria reflex, ktorý spôsobí v krku slabé svalové kŕče, ktoré škriabanie v krku zmiernia a pri opakovaní odstránia.

Zbav sa strachu z injekcií a ihiel

Ak je pre teba odber krvi hotovou nočnou morou, skús tesne pred vpichnutím a aj počas samotného odberu jemne kašľať. Zamestnáš tým svoj mozog a nebudeš pociťovať bolesť. Lepšie ale bude, ak o tomto pláne vopred upozorníš sestru, ktorá odber vykonáva, aby nebola prekvapená.

Schlaď si horúcu hlavu a nervy

Pokiaľ sa často nachádzaš v stresových situáciach, skús na zrelaxovanie nasledujúci trik. Vezmi si rozprašovať a naplň ho vodou. Potom len vyčkaj na moment, kedy budeš vyčerpaný a v strese, zadrž na chvíľku dych a vstrekni si do tváre trocha vody. Kombinácia vody a zadržania vzduchu spôsobí, že v tvojom mozgu vznikne reflex, ako keby si sa nachádzal pod vodou. Tento reflex núti efektívnejšie využívať kyslík a to ťa upokojí. Ak si však nechceš zničiť make-up, dobre poslúži i pohár studenej vody, ktorý je treba vypiť naraz.

Prečítajte si tiež:
S diétou DASH sa chudne najefektívnejšie. Zdraviu a kráse pomáha z týchto dôvodov

Zatoč so zapchatým nosom

Ak ťa ráno trápi zapchatý nos, opri jazyk o podnebie a jemne naňho tlač. Medzitým si pomocou ukazováka jemne tlač na bod medzi obočím. Pri tejto aktivite vydrž aspoň pol minúty.

Zbav sa bolesti zubov za pár sekúnd

Pokiaľ cítiš, že ťa začína bolieť zub, začni si kockou ľadu potierať palec a ukazovák. V oblastí týchto prstov sa totiž nachádza plno nervových zakončení, ktoré vysielajú signály do hlavy, rúk a mozgu. Navyše chlad tlmí bolesť.

Rýchlo a účinne zatoč s migrénou

S migrénou nemusíš bojovať tabletkami, ktoré kým začnú účinkovať, tak to trvá a ich efekt je mnohokrát nanič. Skús radšej toto. Na oboch rukách spoj palec s ukazovákom a jemne ich k sebe tlač aspoň po dobu dvoch minút. Zbavíš sa tým nielen migrény, ale i negatívnej energie a zlepší sa ti cirkulácia krvi.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj prosvet.cz
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií