Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chceš byť mládežníckym delegátom OSN za Slovensko? Ministerstvo školstva ti teraz ponúka jedinečnú možnosť reprezentovať krajinu

Pohovory sa uskutočnia 27. júna

Bratislava 24. mája (TASR) – Mladí ľudia vo veku 18 až 25 rokov sa môžu uchádzať o pozíciu mládežníckeho delegáta OSN za Slovensko.

V prípade, že majú záujem o medzinárodnú situáciu a výbornú angličtinu, môžu sa prihlásiť do 12. júna. Informuje o tom internetová stránka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Poslaním projektu je reprezentácia slovenskej mládeže na pôde OSN. Týka sa aj zastupovania jej záujmov na globálnej úrovni, propagácie a napĺňanie ľudských práv a následného šírenia povedomia o fungovaní OSN, aktívnom občianstve a cieľoch trvalo udržateľného rozvoja medzi slovenskou mládežou.

Zdroj: pixabay.com

Pohovory sú 27. júna

„Mladí ľudia sa môžu prihlásiť do 12. júna do 23.59 h prostredníctvom prihlasovacieho formulára na tejto adrese a zaslaním štruktúrovaného životopisu v slovenskom jazyku na emailovú adresu osn.delegat@akram.sk,“ uviedol rezort školstva. Súčasťou prihlášky je aj opis agendy delegáta a esej v anglickom jazyku.

Výberové konanie je dvojkolové. Vyzývatelia zrealizujú výber na základe doručených podkladov. Postupujúci kandidáti budú pozvaní do druhého kola na osobný pohovor. Vystupovať budú pred komisiou zloženou zo zástupcu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Asociácie krajských rád mládeže a bývalého mládežníckeho delegáta.

Pohovory sa uskutočnia 27. júna na pôde rezortu školstva.

Mimochodom, Organizácia spojených národov (OSN) nedávno zverejnila správu o tom, že miliónu druhov živočíchov a rastlín hrozí vyhynutie, niektorým dokonca už najbližšie desaťročia. Ide vôbec o prvú zhrňujúcu správu OSN o stave prírody za 15 rokov. Ohrozená je takmer polovica všetkých druhov obojživelníkov (40 %), tretina koralových útesov (takmer 33 %) a viac ako tretina morských cicavcov. Z 59 druhov rají a žralokov hrozí 17 z nich vyhynutie, uvádza sa v správe.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií