Dieťa minulosti, ktoré dobehla budúcnosť – blog

Dieťa minulosti, ktoré dobehla budúcnosť – blog

Doba, keď sme sa hrali na ulici

Spomínate si na tú dobu kedy ste sa hrali z kamarátmi na ulici či v parku na skrývačku a hádali sa kto bude počítať? Alebo ste sa dohadovali kto po koho príde domou aby mohol isť von? Alebo keď ste robili susedom zle a ony sa potom sťažovali vaším rodičom? Áno bola to minulosť nás 20 ročných ale určite aj starších. Kde je to obdobie keď sa v triedach rozprávalo o tom akú bábiku alebo autičo sme dostali na narodeniny? No dnes je to úplne iné deti na prvom stupni základnej školy sa bavia o tom kto má lepšiu aplikáciu v mobile o tom akú hru si dnes ráno po ceste do školy stiahol. Všimli ste si tú zmenu dnešnej doby?


Stále pozeráš do mobilu?

Ráno stojíte na zastávke keď idete do práce a vedľa vás sedem roční chlapec pozerá do mobilu a hrá sa hru zatiaľ čo čaká na autobus ktorí ho odvezie do školy. Je smutné že dieťa na prvom stupni základnej školy ovláda mobil, tablet a počítač lepšie ako ty.  V dnešnej dome je prvoradý počítač, tableta a v hlavnom rade mobil bez ktorého nikto ani nevyjde z domu. Každý pozerá na display z hlavou dole a okolie si nevšíma veď na čo by teraz to je trend. Je naozaj smutné ako dnešná doba zmenila deti a ich správanie.

Budúcnosť?

Určite mnohým z nás chýba to obdobie ktoré sme prežívali bez počítaču a mobilu. V tom čase sa deti vedeli naozaj hrať no bohužiaľ  teraz sa deti hrajú na počítači alebo mobile a predbiehajú sa kto má lepšiu hernú konzolu. No dnes sa tomu nedá vyhnúť technika je na každom kroku a hlavne v mestách dediny sa modernizujú len preto aby nevyzerali zastaralo a aby sa mladí ľudia odtiaľ nesťahovali do veľkomiest . Je potrebná dnešná technika? Pre mnohých z nás áno pokiaľ nežijeme v divočine.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  7 neuveriteľných technických inovácií, ktoré ukazujú, že "budúcnosť techniky" je práve teraz

Musíme si uvedomiť keď chceme aby naše deti mali také detstvo ako my tak im nepchajme techniku do rúk techniku ktorá im iba ubližuje a kradne im zážitky z kamarátmi.

Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu