fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dieťa minulosti, ktoré dobehla budúcnosť – blog

Máte tip? napíšte nám mailom

Doba, keď sme sa hrali na ulici

Spomínate si na tú dobu kedy ste sa hrali z kamarátmi na ulici či v parku na skrývačku a hádali sa kto bude počítať? Alebo ste sa dohadovali kto po koho príde domou aby mohol isť von? Alebo keď ste robili susedom zle a ony sa potom sťažovali vaším rodičom? Áno bola to minulosť nás 20 ročných ale určite aj starších. Kde je to obdobie keď sa v triedach rozprávalo o tom akú bábiku alebo autičo sme dostali na narodeniny? No dnes je to úplne iné deti na prvom stupni základnej školy sa bavia o tom kto má lepšiu aplikáciu v mobile o tom akú hru si dnes ráno po ceste do školy stiahol. Všimli ste si tú zmenu dnešnej doby?

Stále pozeráš do mobilu?

Ráno stojíte na zastávke keď idete do práce a vedľa vás sedem roční chlapec pozerá do mobilu a hrá sa hru zatiaľ čo čaká na autobus ktorí ho odvezie do školy. Je smutné že dieťa na prvom stupni základnej školy ovláda mobil, tablet a počítač lepšie ako ty.  V dnešnej dome je prvoradý počítač, tableta a v hlavnom rade mobil bez ktorého nikto ani nevyjde z domu. Každý pozerá na display z hlavou dole a okolie si nevšíma veď na čo by teraz to je trend. Je naozaj smutné ako dnešná doba zmenila deti a ich správanie.

Prečítajte si tiež:
Viac ako 200 malých dizajnérov navrhlo svoje vysnívané hračky, aby sa jedna z nich mohla dostať do celého sveta

Budúcnosť?

Určite mnohým z nás chýba to obdobie ktoré sme prežívali bez počítaču a mobilu. V tom čase sa deti vedeli naozaj hrať no bohužiaľ  teraz sa deti hrajú na počítači alebo mobile a predbiehajú sa kto má lepšiu hernú konzolu. No dnes sa tomu nedá vyhnúť technika je na každom kroku a hlavne v mestách dediny sa modernizujú len preto aby nevyzerali zastaralo a aby sa mladí ľudia odtiaľ nesťahovali do veľkomiest . Je potrebná dnešná technika? Pre mnohých z nás áno pokiaľ nežijeme v divočine.

Musíme si uvedomiť keď chceme aby naše deti mali také detstvo ako my tak im nepchajme techniku do rúk techniku ktorá im iba ubližuje a kradne im zážitky z kamarátmi.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií