fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

“Dnes ráno som mala rakovinu… Dnes večer nemám!”

Máte tip? napíšte nám mailom

“Nemám pocit, že som bojovala s rakovinou…”

Moderátorka BBC, Victoria Derbyshire (47),  spravila záznam z  nemocničného lôžka po tom, čo podstúpila amputáciu prsníka. Sediac na  nemocničnom lôžku Victoria slávnostne drží ceduľu s nápisom: Ahoj, dnes ráno som mala rakovinu prsníka.” Potom sa s širokým úsmevom tiahnucim sa cez  tvár zdvihne inú, ktorá znie: “Dnes večer nie!”
Niekoľko hodín po operácii novinárka tiež ukazuje na svoj odstránený  pravý prsník. Tento videozáznam tvorí súčasť denníka, ktorým  moderátorka zhmotnila  svoj statočný boj s chorobou.
Klip začína večer 25. septembra – päť hodín po tom, čo sa prebudila po amputácii. Hovorí, že má časť svojho prsníka odstránený, a tak zvyšok tela chránený od rakovinových buniek. Potom  jej prsia boli zrekonštruované  implantátmi.
V záberoch hovorí: “Nemám pocit, že som bojovala s rakovinou. Nemám pocit, že som v  boji proti rakovine. Som jednoducho liečená na rakovinu. Dôvod, prečo som chcela hovoriť o tom, čo sa mi stalo je, že som celkom otvorený človek. Ale aj preto, že viac ako jednému z troch ľudí bude diagnostikovaná rakovina. A tu je tá hlavná vec: mať rakovinu  je zvládnuteľné!  Viem, že každý je iný a má iné skúsenosti. Toto je tá moja. A dúfam, že vám nevadí, že to  s vami zdieľam. ”

Prečítajte si tiež:
Z vraždy sa človek vyseká, z podvodu nie: Žena, ktorá si odsedela takmer 3 roky, prehovorila (2. ČASŤ)

dnes

Victoriin odkaz svetu : “Ahoj, dnes ráno som mala rakovinu… Dnes večer nemám!”

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií