fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dnes zasiahnu Slovensko búrky. Môžu byť intenzívne a s krúpami

Výrazné októbrové búrky zasiahli Slovensko už v noci zo soboty na nedeľu. Ďalšie búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne, očakávame v pondelok. Priniesť môžu aj krupobitie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počas dnešného dňa bude Slovensko ovplyvňovať ďalší studený front, spojený s tlakovou nížou so stredom nad Severným morom. Front sa bude nad našim územím vlniť a očakávať preto treba ďalšie zrážky.

Studený front prinesie v pondelok prehánky a búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne. Prvé búrky sa očakávajú už dopoludnia, vytvoriť by sa mali najskôr na juhovýchode Slovenska a na Gemeri. Búrky budú postupne vznikať aj v ďalších oblastiach.

Najviac búrok sa očakáva na strednom Slovensku, najmä v jeho severnej polovici, no takisto aj v Trenčianskom kraji. Sprevádzané budú prívalovými zrážkami, no ojedinele sa môže vyskytnúť aj krupobitie či silný nárazový vietor. Najnebezpečnejším prejavom by mali byť práve a krúpy a vietor, keďže sa budú búrky tvoriť vo veľmi dynamickom prostredí.

Búrky by sa mali na Slovensku vyskytovať od ranných hodín až do neskorého večera. Najmenej sa ich očakáva na severovýchode a na juhozápade územia. Presúvať sa budú veľmi rýchlo a vysoké úhrny zrážok preto neočakávame. Smerovať budú od juhu na sever.

Prečítajte si tiež:
Búrka Ellen udrela v Európe. V sobotu ovplyvní aj počasie u nás

Neskoro večer a začiatkom noci sa bude od západu vyčasovať. V utorok očakávame prevažne polooblačné počasie a zrážky by sa mali vyskytnúť len ojedinele. Ďalšie zrážky očakávame v stredu, kedy nad naše územie postúpi ďalší studený front.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií