fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Do domácej eKarantény prešlo 84 osôb. Aplikácia nebola ešte schválená spoločnosťami Google a Apple

Do domácej karantény prešlo od sobotňajšieho (23. 5.) večera do nedeľného rána do 7.00 h 84 osôb. Ministerstvo vnútra (MV) SR o tom informuje na sociálnej sieti.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Ani policajti, ani programátori nehlásia žiadnu výraznú chybu. Vieme o konkrétnych problémoch, ktoré sa týkajú jednotlivcov,” uvádza rezort vnútra. O spustení prechodu do eKarantény cez ďalšie hraničné priechody plánuje ministerstvo informovať čoskoro.

Domáca karanténa bola v sobotu večer čiastočne spustená pre ľudí s telefónmi s operačným systémom Android za podmienky, že prejdú cez hraničný priechod Berg – Petržalka. Aplikácia eKaranténa nebola k nedeľnému ránu oficiálne schválená spoločnosťami Google a Apple.

 

Inštalácia

Aplikáciu eKaranténa je možné si stiahnuť ešte po vyplnení formulárov na webe korona.gov.sk. Nainštalovať si ju musíte ešte pred príchodom na Slovensko. Na hraniciach poliícia zoskenuje kód z apikácie čím si ju overia a aktivujú.

Mobil s nainštalovanou aplikáciou bude zároveň v nepravidelných intervaloch vyzývať, aby ste sa odfotili a dokázali, že máte mobil stále pri sebe a neneachali ste ho niekde.

Ako bude aplikácia fungovať

Osoba, ktorá bude s takouto formou karantény súhlasiť, je povinná počas trvania nariadenej izolácie nainštalovať si a používať mobilnú aplikáciu na monitorovanie dodržiavania nariadenej izolácie a systémovo umožniť prístup k údajom mobilnej aplikácie na monitorovanie polohy mobilného zariadenia.

Prečítajte si tiež:
Len pre silné žalúdky! 4 neuveriteľné transplantácie tváre

Musí mať tiež povolené prijímanie notifikácií na mobilnom zariadení, na ktorom je mobilná aplikácia na monitorovanie dodržiavania nariadenej izolácie nainštalovaná, povoliť mobilnému zariadeniu funkciu rozpoznávania tváre, ďalej umožniť automatickú aktualizáciu mobilnej aplikácie, povoliť mobilu lokálne uložiť odfotenú podobizeň tváre na monitorovanie dodržiavania nariadenej izolácie či zdržať sa konania, ktoré by viedlo k nefunkčnosti alebo nesprávnemu fungovaniu mobilnej aplikácie na monitorovanie dodržiavania nariadenej izolácie.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr korona
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií