fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dôvody, prečo by ste nemali sedieť s prekríženými nohami!

Máte tip? napíšte nám mailom

Prekladanie nohy cez nohu je veľmi bežný jav, s ktorým sa dennodenne stretávame. U žien to pôsobí veľmi elegantne a sexi. Už mužov to až také bežné nie je.

Viete však, že táto poloha nôh môže mať vážne následky na vaše zdravie?

Sedenie s prekríženými nohami môže viesť k ochoreniu nazývanému: fibulárne ochrnutie nervu. Môže to vzniknúť tak, že jedna noha dlho tlačí na lýtkový nerv. Následne môže pri dlhodobom tlaku tento nerv úplne ochrnúť.

V roku 2010 preukázali rôzne štúdie, že dlhodobé sedenie s prekríženými nohami zvyšuje krvný tlak. Pri tejto polohe sedenia je posielaná krv z nôh vo väčšom objeme a to zvyšuje krvný tlak. Ďalším možným vysvetlením, prečo stúpa krvný tlak je ten, že pri nepohybovaní dolných končatín sa zvyšuje odolnosť voči toku krvi v žilách a tepnách.

[sociallocker id=27319]

Tento druh sedenia môže viesť k panvovej nerovnováhe. Jedna noha je ako keby dlhšia a tým sa vnútorný stehenný sval skracuje a vonkajší stehenný sval naťahuje. Tým pádom sú vaše kĺby vystavené svalovej nerovnováhe.

Prečítajte si tiež:
Bolesť hlavy už nie je problém!

695955-650-1455114387-151931e9b9b262e3c46f890d7409adbb

Sedenie s prekríženými nohami zvyšuje šancu tvorby kŕčových žíl. Hoci najväčším faktorom pri vyskytnutí kŕčových žíl je genetika, časté sedenie tomu môže výrazne napomôcť. To znamená, že ak sú vaše nohy prekrížené, zvyšuje sa tlak na žily a to bráni krvnému prietoku. Kvôli tom sa cievy zužujú a oslabujú. A to má za následok tvorbu kŕčových žíl.

Iná štúdia zistila, že pri pravidelnom sedení s prekríženými nohami po dobe dlhšej ako tri hodiny denne, môžu nastať problémy so zhrbeným postojom, dolnou časťou chrbta alebo v oblasti šije.

Teraz, keď už viete, aké následky má dlhodobé sedenie s prekríženými nohami, radšej tento spôsob sedenia obmedzte.

[/sociallocker]

Zdroj: http://brightside.me/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií