fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Elon Musk splnil to, čo sľúbil – Tesla v cene Octavie. Autá si najnovšie objednávate cez internet

Máte tip? napíšte nám mailom

Podnikateľ, investor a vizionár Elon Musk je známy svojimi sľubmi do budúcnosti. Vozidlá značky Tesla sa rozhodol sprístupniť a cenovku novej Tesly Model 3 nastavil pomerne priaznivo.

 

Firma Tesla nie je jediným pôsobením filantropa s Juhoafrickým pôvodom. Medzi mnohé iné patrí napríklad spoločnosť SpaceX. Práve pod jej záštitou najnovšie vyhlásil, že na Mesiaci vybuduje základňu, odkiaľ by bolo možné posielať ľudí na Mars. Výroky tohto vizionára však rozhodne nemožno brať na ľahkú váhu. Už viackrát nám dokázal, že ich dokáže aj naplniť.

Zdroj: teslamagazin.sk

Tesla je známa výrobou elektromobilov s vysokým výkonom a nádychom akejsi prémiovosti. Netreba zdôrazňovať, že produkty automobilky so sídlom v slnečnom Silicon Valley nepatria zrovna k najlacnejším. Musk na veľký dopyt verejnosti prisľúbil príchod dostupnejšej varianty, a to aj splnil.

Tesla Model 3 Standard Range, aký je oficiálny názov novinky, môže byť váš už za 35 000 $ (bez dane). Za tieto peniaze dostanete najzákladnejšiu výbavu a zrieknuť sa budete musieť napríklad elektricky nastaviteľných sedadiel či špičkového audiosystému. Miesto toho vám nová Tesla ponúkne elektrický dojazd 354 km (EPA), zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy a maximálnu rýchlosť 209 km/h.

Objednáte online

Spoločnosť ruší svoje kamenné prevádzky po celom svete. Ako dôvod uvádza náklady, ktoré sú pre nich zbytočným výdavkom, ktorý umelo zvyšuje cenu vozidiel. Zaobstarať si svoju Teslu budete môcť cez internet a podľa vyjadrenia automobilky by vám to nemalo zabrať viac než minútu. Zaujímavosťou je, že keď vám auto doručia môžte si ho pokojne vyskúšať. Bez udania dôvodu ho do siedmich dní resp. do nájazdu 1 600 km môžte vrátiť. Zatiaľ sa však do objednávania môžu pustiť iba americkí zákazníci.

Zdroj: tesla.com teslamagazin.sk

Prečítajte si tiež:
PIVNÝ KVÍZ: Čo všetko (ne)vieš o pive?
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií