fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Extrémne búrky v Texase. Padali až 8 centimetrové krúpy

Mimoriadne extrémne búrky sužovali včera večer a počas noci miestneho času americký štát Texas. V oblasti zaznamenali výraznú supercelárnu búrku, ktorá priniesla obrovské krúpy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Americkým Texasom sa počas včerajšieho večera miestneho času prehnali extrémne búrky.

Búrky sa tvorili vo veľmi výraznej dynamike a vlhkosti, preto boli vydané aj výstrahy druhého najvyššieho stupňa.

Extrémne búrky začali vznikať už v oblasti severovýchodného Mexika, v regióne Coahuila de Zaragoza. Následne sa presúvali ďalej na severovýchod, smerom nad americký Texas.

Jedna z búrok sa vo výraznom strihu vetra rýchlo pretransformovala do supercelárnej štruktúry, čo viedlo k vzniku mohutných krúp. Táto búrka sa presunula z Mexika cez hranice smerom nad mesto Del Rio.

Búrka priniesla do mesta extrémne veľké krupobitie. Jednotlivé krúpy dosahovali v priemere 5 až 7 centimetrov, ojedinele to bolo až okolo 8 centimetrov.

Z oblasti hlásia početné škody najmä na strešných krytinách a na oknách automobilov. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií