fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku neznáma, vo svete uznávaná: Fotónová terapia je kozmetickým a zdravotným zázrakom. Využíva ju aj Lady Studio v Bratislave (ROZHOVOR)

Máte tip? napíšte nám mailom

Fotónová terapia pomôže v každom smere. Kto z nás niekedy neriešil problém s vypadávaním vlasov či aknóznou pleťou, nech zdvihne ruku. Nenazbieralo by sa nás veľa. Pritom už aj na Slovensku existuje prístroj, o ktorom sa vie málo a ktorý je hotovým kozmetickým a zdravotným zázrakom. Počuli ste o fotónovej terapii? 

Ľubica Kmošenová je zakladateľkou Lady Studia kozmetiky a kaderníctva, ktoré malo od začiatku za cieľ pomáhať nielen s krásou.

O čom sa v článku dočítate

  • na čo všetko pomáha fotónová terapia,
  • čo spôsobuje vypadávanie vlasov,
  • o novinke na trhu, farbe MC2 BIO Vegan,
  • ceny jednotlivých ošetrení.
Majiteľka Lady Studia Ľubica Kmošenová. Zdroj: Eva Jonisová

Ako jedna z prvých Sloveniek do krajiny priniesla terapiu fotónom – špeciálny prístroj, ktorý infračerveným žiarením preniká hlboko do pokožky a lieči ju. Priviedli ju k tomu nepriaznivé životné okolnosti: pooperačné stavy plné stresu a bolesti, a s tým spojené nadmerné vypadávanie vlasov.

Ako hovorí, na Slovensku sa jej minuli možnosti, preto sa obrátila na susedov. V Čechách sa odhodlala podstúpiť málo známu fotónovú terapiu a výsledky ju tak ohromili, že si prístroj kúpila. Teraz pomáha ľuďom s liečením pleti, psoriázy či bolesťami kĺbov a svalov.

Za padanie vlasov je zodpovedný testosterón

Pani Kmošenová svoje rozprávanie začína problémom, ktorý strpčuje život ako ženám, tak aj mužom. Hlavne silnejšie pohlavie má tendenciu strácať vlasy na temene hlavy a doteraz neexistuje vedecky dokázaná príčina. Vie sa, že za to môže pohlavný hormón testosterón, ktorý sa po 20. roku života mení na dihydrosterón. To je ale pre ľudské telo toxín a logicky sa ho snaží z tela vypudiť.

Za padanie vlasov môže aj stres a nesprávna životospráva. Zdroj: Eva Jonisová

Na temene hlavy pôsobí ako nepriateľ a likviduje folikulu vlasu. Tak sa začína plešatosť. Vraví sa, že určitú rolu tu zohráva aj genetika, ale pani Kmošenová dodáva, že to výrazne súvisí aj so zdravou stravou. „Čítala som rôzne stránky, chodila na školenia a semináre, popritom som si spravila kurz kozmetiky. Tam som sa dostala bližšie k tomu, prečo vzniká psoriáza, ako sa dá utlmovať, tiež ako sa dá zamedziť vypadávaniu vlasov po atopickom ekzéme. Všetko je spôsobené stresom. A v dnešnej dobe aj intoleranciami. Liečba pokožky úzko súvisí s našou životosprávou.”

Pomôže fotónová terapia

Po tom, ako v Česku podstupovala liečbu fotónom, jej prestali padať vlasy, zlepšila sa pokožka, zmizli vrásky. Dozvedela sa, že účinky fotónového prístroja tu zďaleka nekončia – pomáha liečiť strie, jazvy, zápaly a bolestivé pooperačné stavy. V takýchto prípadoch sa odporúča kombinovať s mezoterapiou, aby bola liečivá doba rýchlejšia.

Prečítajte si tiež:
Petra Vlhová má za sebou životnú sezónu: na začiatku ju diskvalifikovali, teraz je druhou najlepšou na svete
fotónová terapia
Fotón na Slovensku nie je tak známy, a pritom má obrovské množstvo benefitov. Zdroj: Eva Jonisová

„Nie je to nič, čo by dráždilo pokožku či zanechávalo následky, trebárs popálenia. Funguje na infračervených lúčoch. Malými časticami preniká do vnútra pokožky aj do kĺbov, kde aktivuje tvorbu nového kolagénu a vypudí látky zápalového charakteru.”  Bunka tak dostáva akýsi náboj energie. Nie je to však jednorazový proces, ale dlhodobejší. „Keď sa pacient spojí s lekárom a konzultuje s ním túto záležitosť, tak vieme dôjsť k dobrému výsledku.”

Na správnu a detailnú diagnostiku pokožky je určená špeciálna mikrokamera. Tá ukáže, či je na pokožke akné, zápal, popraskanie alebo psoriáza. „Kamera nám okrem toho pomáha na sledovanie liečby – vidíme, či stanovená liečba pomáha, kedy po cca dvoch mesiacoch je pokožka viditeľne napnutejšia a zdravšia.”

Mikrokamera pomáha so správnym diagnostikovaním stavu pokožky. Zdroj: Lady Studio/ Facebook archív

Na čo všetko je dobrá fotónová terapia? „Na úplne všetko. Odstraňuje z tela toxíny, aktivuje bunky k činnosti, regeneruje pokožku. Pomáha pri bolesti kĺbov alebo pooperačných stavoch, pri akné, psoriáze či padaní vlasov. Dokonca by som povedala, že na taký odpočinok a psychické povzbudenie,” objasňuje pani Kmošenová.

Farby fotónu sa dajú meniť a majú rôzny druh liečby. Napríklad červené svetlo je na tvorbu kolagénu a liečbu zápalov, modré svetlo má antibakteriálne vlastnosti, čistí aknóznu pleť. Žlté svetlo dodáva koži energiu. Svetlá sa dajú kombinovať.

fotónová terapia
Čas fotónovej terapie nastavuje podľa intenzity. Po čistení mierneho akné stačí svietiť 15 minút, v prípade horšieho akné až 30. Zdroj: Eva Jonisová

Účinnosť liečby si potvrdila aj na svojich deťoch. Fotón totiž nie je vekovo obmedzený, jediné obmedzenie platí pre tehotné a dojčiace ženy. Dcére po atopickom ekzéme vypadávali vlasy, syn sa venuje parkouru a dáva zaberať kĺbom. Oboch ich nasvecuje a úspešne lieči. Samozrejme, zdravotné problémy treba v prvom rade konzultovať s lekárom, ako nám viackrát prízvukuje. Nevie však, do akej miery sú slovenskí lekári oboznámení s fotónovou terapiou a či ju pacientom vedia správne vysvetliť. V budúcnosti sa preto plánuje spojiť s dermatológom.

Prečítajte si tiež:
Slovenky sú najmladšie prvorodičky spomedzi krajín Vyšehradskej štvorky, najstaršie v Európe sú Talianky

Zdravé vlasy s BIO farbou

Lady Studio úzko spolupracuje s modernou talianskou značkou SensUs, ktorá mu dodáva rôzne svetové novinky v oblasti kozmetiky. Napríklad aj BIO farby na vlasy. Farba MC2 BIO Vegan je nová profesionálna permanentná farba bez amoniaku.

Má celý rad benefitov: je obohatená o aminokyseliny a minerály vhodné na rekonštrukciu vlasovej pokožky, klientkám preto po farbení nepadajú vlasy. Má dlhšiu trvácnosť ako klasické amoniakové farby, pretože obsahuje väčšie množstvo pigmentu. Výborne chytá dokonca na šedivé vlasy. Pani Kmošenová dodáva, že je vhodnou voľbou aj pre tehotné a dojčiace ženy, ktoré v sebe nechcú mať chémiu.

Výber palety BIO farieb. Zdroj: Eva Jonisová

V horúcich trendoch nezaostávajú – v januári tohto roku absolvovali školenie v talianskom Miláne. Odniesli si odtiaľ zaujímavé novinky, napríklad ošetrenie vlasov nektárom či včelím jedom, preto v Lady Studiu možno nájsť produkty, ktoré iné salóny neponúkajú. „Zahraničné kurzy nám dávajú veľa, služby sú na bohužiaľ oveľa vyššej úrovni ako na Slovensku.”

Pre veľký záujem začali s kolegyňou organizovať trojmesačné akreditované kadernícke kurzy, kde svoje poznatky predávajú ďalej. „Záujemcovia sa učia pracovať so zdravými a vyživujúcimi produktmi. Aj keď máte vyštudované niečo úplne iné, po tomto kurze si môžete otvoriť svoj salón, samozrejme treba prejsť skúškou na živnostenskej komore.”

https://www.instagram.com/p/BwFXKqTgkZ3/?utm_source=ig_web_copy_link

Cenník kozmetických, či kaderníckych úkonov je aktuálny na oficiálnej stránke Lady Studia. Nájdete tam aj cenník akreditovaných kurzov.

Spoluautor: Eva Jonisová

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií