fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zábava pre najmenších: TOP detské hry, ktoré navyše rozvíjajú myslenie a zručnosti

Máte tip? napíšte nám mailom

Detské hry deti nielen zabavia, ale môžu ich niečo naučiť. Ak neviete, ktoré hry sú v súčasnosti trendy, nájdete ich v týchto riadkoch.

Portál fractuslearning.com potvrdzuje to, čo nejeden dospelák potrebuje počuť. Detské hry nemusia byť vždy vyrobené špeciálne len pre deti. Tie z nich, ktoré rozvíjajú strategické myslenie či kreatívne zručnosti, si radi zahrajú aj dospeláci.

Robot Turtles Game

Šikovní predškoláci, ktorí majú záľubu v stratégiách, si touto hrou zabezpečia celé hodiny sústredeného rozmýšľania. Hra je vhodná pre deti, ktoré sa chcú naučiť kódovať a neskôr tak majú možnosť rozvíjať svoje zručnosti v programovaní. Vhodná je pre deti od 4 rokov, obťažnosť úloh je prispôsobená ich veku.

Hoot Owl Hoot

Pre milovníkov zvieratiek je táto hra ako stvorená. Celý koncept stratégie je postavený na tom, že sa dieťa usiluje dostať sovu do hniezda predtým, ako sa na oblohe objaví slnko. Výhodou hry je nižšia a vyššia obťažnosť, čím  dieťa postupne rozvíja svoje zručnosti v oblasti spolupráce a pri riešení problémov.

Prečítajte si tiež:
ŠOK! 65-ročný starec si vzal 12-ročné dievčatko! Ľudia na ulici sa tomu neveriacky prizerali! Kam tento svet speje?

Sagrada

Hra, ktorú si okrem detí s radosťou vychutnajú aj dospelí. Ste pripravení na riešenie problémov a lúštenie hádaniek? Hra je zameraná na zdokonalenie remeselníckych, umeleckých zručností a umiestňovanie kociek podľa dostupných farebných políčok. Vyhráva ten, kto uskladní kocky s najvyšším skóre. Sagrada je vhodná pre deti od 9 rokov.

Pandemic

Hra s názvom Pandémia je určená pre deti, ktoré sa radi ponárajú do riešenia rôznych záhad. Jednou z nich môže byť aj vypuknutie štyroch chorôb na svete a je potrebné, aby špecialisti našli účinné lieky skôr, ako bude ľudstvo úplne vyhubené. Už zo samotnej hry je jasné, že na vyriešení problému bude kooperovať niekoľko ľudí naraz, ktorí buď všetci vyhrajú, alebo prehrajú. Dostupná je pre deti od 13 rokov.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií