fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Komik vyhral prvé kolo prezidentských volieb na Ukrajine. Zelenskyj vstupuje do finále ako favorit

Máte tip? napíšte nám mailom

Súčasný prezident Peter Porošenko bude v druhom kole súperiť so známym ukrajinským hercom. Ten je totiž v krajine nesmierne populárny, predbehol aj expremiérku Juliu Tymošenkovú.

V domácich médiách to vrelo voľbou prezidenta, tie ukrajinské sme si veru takmer nevšimli. Západní susedia však prežívajú o čosi zaujímavejší príbeh ako my na Slovensku. Z televíznej obrazovky do kresla najvyššej hlavy štátu? Prečo nie.

41-ročný Volodymyr Zelenskyj, známy herec a komik, sa môže čoskoro stať prezidentom Ukrajiny, početná divácka obec si obľúbila komediálny seriál Sluha národa (2015), kde stvárnil hlavnú úlohu. Sluha národa približuje príbeh učiteľa, ktorého vďaka populárnemu videu zvolia za prezidenta. 

Volebná účasť bola na Ukrajine v prvom kole na úrovni 63,5 percenta, u nás komisie v sobotu (v druhom kole) vydali 1 847 417 obálok, teda len necelých 42 %. 

Herec v seriáli Sluha národa:

Zdroj titulnej foto: Volodymyr Zelenskyj / Facebeook

Prečítajte si tiež:
Za 6 eur pohladíte všetky zmysly: Ste pripravení na pivo s príchuťou vagíny?
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií