fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koncert pre Martinu a Jána sa kvôli počasiu presúva, uskutoční sa 18. mája

Máte tip? napíšte nám mailom

Pôvodne sa mal spomienkový koncert konať už túto sobotu, 4. mája, pri príležitosti symbolického výročia ich svadby, ktorej sa nedožili.

Organizátori Pohody, ktorí majú pod palcom i Koncert pre Martinu a Jána, oznámili, že z dôvodu nepriaznivého počasia sa akcia presúva o dva týždne, teda 18. mája 2019.

Chceme si pripomenúť týchto dvoch mladých ľudí a zdôrazniť, že nezabudneme na príčinu ich smrti. (Michal Kaščák)

Počasie by komplikovalo bezpečnosť

„Gro programu sa nemení a v presunutom termíne tak v Gregorovciach vystúpia Richard Müller s kapelou i Slovenský komorný orchester. Nárazový vietor a dážď na mäkkom podloží futbalového ihriska by výrazne komplikovali bezpečnosť pri stavbe pódia a ďalšie prípravné práce,” vysvetľujú organizátori.

Oznam pokračuje: „Zlé počasie by podľa aktuálnej predpovede malo pokračovať aj počas samotnej akcie. Veríme, že sa vidíme už o dva týždne v sobotu 18. mája na Koncerte pre Martinu a Jána na futbalovom ihrisku v Gregorovciach.”

Začiatkom mája minulého roka mali mať Ján Kuciak a Martina Kušnírová svadbu. Namiesto toho chodia ich rodiny k hrobom a davy na námestia. Dvojnásobná vražda snúbencov z 21. februára 2018 zmenila Slovensko.

Spomienková akcia nebola jednorazová

Na minuloročný koncert prišlo do Gregoroviec v deň plánovanej svadby na futbalový štadión vyše 5-tisíc ľudí. Všetci účinkujúci vystúpili bez nároku na honorár. Spomienková akcia nebola jednorazová, koncerty na počesť zavraždenej dvojice sa minulý rok konali aj v Žiline, Prešove, Košiciach, Nitre i Pezinku.

Chceme si pripomenúť týchto dvoch mladých ľudí a zdôrazniť, že nezabudneme na príčinu ich smrti. Chceme tiež vyjadriť spolupatričnosť s ich rodinami a so všetkými, ktorých táto tragická udalosť spojila v úsilí meniť Slovensko k lepšiemu,“ hovorí Michal Kačšák z organizačného tímu.

Link na FB udalosť nájdete tu.

Zdroj titulnej foto: facebook.com/Pohoda Festival

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií