Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Krvavý mesiac so sebou v minulosti priniesol katastrofy. O dva týždne ho tu máme znova! Čo prinesie?

Už od nepamäti strašil ľudstvo tzv. krvavý mesiac. Na Červeno zafarbený mesiac sa ukazuje pri jeho úplnom zatmení. Takúto možnosť budeme mať už 28. septembra. Zatmenie Mesiaca nastáva v čase okolo splnu, keď sa Mesiac počas svojho orbitálneho pohybu dostane do blízkosti spojnice Slnko – Zem a vstúpi do geometrického tieňa Zeme.

Na stránke astrokysuce.sk opisujú takýto priebeh zatmenia: Zatmenie začína okom nepozorovateľným polotieňovým zatmením o 2:12 SELČ. O takmer hodinu neskôr, o 3:07 SELČ, sa okraj Mesiaca dotkne neostrého úplného tieňa Zeme. Pretože stred Mesiaca neprechádza presne stredom tieňa, ale jeho južnou oblasťou, nastane začiatok úplného zatmenia už o 4:11 SELČ. Vtedy je u nás Mesiac vo výške 23° nad západo-juhozápadným obzorom.

krvavý mesiac

V knihe kníh, Biblii sa píše: „Slnko sa ponorí do tmy, a mesiac bude krvavý, než príde veľký a strašidelný deň“. Krvavý mesiac sa za posledných 500 rokov objavil len niekoľko kráta takmer vždy sa to spájalo s nejakou pohromou, katastrofou či zlomovým okamihom v dejinách ľudstva, píše portál ahaonline.cz.

Podľa istého britského servera sa k nám v ten deň rúca aj 6 asteroidov, no podľa NASA nás určite minú.

Vychutnajte si teda úplné zatmenie mesiaca a jeho krvavú formu už na konci mesiaca.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií