fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lacné modely áut s cenou od 6 000€!

Lacné autá nájdete v bazáre aj za 500 €. O ich kvalite a hlavne bezpečnosti by sa však dalo pochybovať. Je pre vás kúpa nového automobilu nereálna? Možno vás presvedčia tie z nich, ktoré hravo kúpite do 10 000 €. Ktoré to sú?

Máte tip? napíšte nám mailom

Zoznam lacných áut do 6 000€

Dacia Duster/Logan/Logan MCV/Sandero

Rumunský pôvod automobilky vás nemusí odrádzať. Dacia patrí totiž automobilke Renault, od ktorej pochádzajú prakticky takmer všetky diely. Pri pohľade do cenníka zistíme, že až štyri zo siedmich ponúkaných modelov štartujú s cenovkou pod 10 000 €. Populárne SUV Duster môžete mať už za 9 990 €. Rodinný sedan Dacia Logan sa začína už na cene 6 590 €.

Zdroj: projectautomotive.pl

Hyundai i10/i20

Ďalšia automobilka, voči ktorej by ste mohli mať predsudky, je kórejský Hyundai. Za posledné roky spravila však neuveriteľný pokrok, preto sú všetky obavy zbytočné. Po stránke dizajnu, spracovania a kvality ju pokojne môžete zaradiť k populárnym európskym značkám. S rozpočtom do 10 000 € si môžete u tohto výrobcu vybrať mestské auto i10 (od 7 990 €), poprípade o niečo väčší model i20 (od 9 190 €)

Zdroj: johnmulhollandmotors.com

Škoda Fabia

Jedna z najpopulárnejších značiek na trhu prvenstvo hlási aj medzi Slovákmi. Ak si to rozrátame na drobné, najpredávanejším autom na Slovensku vôbec je Škoda Fabia. Tá síce do rozpočtu 10 000 € zapadá tesne, no s cenou od 9 950 € sem určite patrí.

Zdroj: carwow.co.uk

Volkswagen up!

Hoci by ste to nepovedali, aj Volkswagen má vo svojom portfóliu auto do 10 000 €. Ide o mestské štýlové auto up!, ktoré štartuje na cene 8 890 €. Zaujímavosťou je, že rovnako ako luxusný VW Touareg, Audi Q7/Q8 či Porsche Cayenne sa aj toto auto vyrába na Slovensku. 

Zdroj: vw.sk

Citroën C3/C ELYSÉE

Ak nerátame Daciu, prvým skutočne francúzskym, ale nie príliš spoľahlivým zástupcom v našom rebríčku je automobilka Citroën. Problémom boli paradoxne hlavne roky, kedy Citroën prinášal veľké automobilové vychytávky, ale technika na to ešte nebola úplne dokonale vyzretá. Dnes už ale Citroën experimentuje oveľa menej a podľa tabuliek spoľahlivosti už zďaleka nepatrí medzi to najhoršie. V ponuke do 10 000€ máte možnosť vyberať medzi štýlovým Citroënom C3 (od 9 690€) alebo C ELYSÉE (od 9 490 €)

Prečítajte si tiež:
Šokujúci megatest: Uhlíková stopa elektromobilov vám zdvihne obočie
Zdroj: motorpartner.sk

Peugeot 208/301

Druhý “Francúz” v tabuľke áut do 10 000 € je Peugeot. Citroën a Peugeot patria pod jeden koncern, aj čo sa týka spoľahlivosti. Pri Peugeote však budete mať lepší pocit spracovania, a to hlavne v interiéri. Zaváži na tom hlavne zaujímavejšie poňatie palubnej dosky a všetkých prístrojov. Model 208 sa už síce dočkal novej generácie, no tá ešte nemá slovenské ceny. Dá sa však predpokladať, že bude už tesne nad hranicou 10 000 €. Predošlá generácia, ktorá sa vyrába v Trnave, môže byť vaša od 9 990 €. Model 301 je zhodný s modelom C ELYSÉE. Na aute okrem znaku nie je zmenené prakticky nič, no Peugeot je o 100 € lacnejší.

Zdroj: marcocar.eu

Opel Corsa

Nemecká automobilka Opel už nie je úplne tak nemecká. Nedávno ju totiž kúpil koncert PSA (Peugeot, Citroën), a tak všetky nové modely budú vychádzať práve pod ich vedením. To však ešte stále neplatí pre aktuálnu generáciu modelu Corsa. Tá bola ešte plne vyvíjaná pod taktovkou samotnej automobilky Opel. Do 10 000 € kúpite jedine trojdverový variant, za ktorý si zaplatíte minimálne 9 890 €. 

Zdroj: marcocar.eu

Kia Picanto

Z európskych áut sa presunieme opäť do Ázie. Kia spadá pod značku Hyundai, preto ich v rámci  kvality a spoľahlivosti radíme na rovnakú pozíciu. Najmenšiu vyrábanú Kiu s názvom Picanto si môžete zaobstarať od 8 490 €.

Prečítajte si tiež:
TEST: Kia ProCeed GT - konečne auto, ktoré jazdí tak, ako vyzerá!
Zdroj: topcar.sk

Mitsubishi SPACE STAR

Mitsubishi je japonská automobilka preslávená najmä pohonom 4X4. Zaujímavosťou však je, že na začiatku svojej existencie sa firma zaoberala ťažbou uhlia. Následne vzniklo množstvo dcérskych spoločností, a tak značku Mitsubishi môžete nájsť napríklad v odvetviach, ako je výroba vlakov, lodí a lietadiel, papiera, skla či oleja, v bankovom sektore alebo poisťovníctve. Modernizovaný model mestského auta SPACE STAR štartuje na slovenskom trhu na 9 490 €.

Zdroj: mitsubishi-motors.com

Toyota Aygo/Yaris

Ďalším japonským výrobcom automobilov je Toyota. Koncern Toyota patrí k najväčším výrobcom áut na svete a o prvú priečku každoročne súperí s nemeckým Volswagenom. Mestký model Aygo môžete mať od 8 490 €. Toyotu však vo svete kompaktných áut preslávil model Yaris, ktorý taktiež môžete mať tesne pod hranicou 10 000€ (9 590 € ).

Zdroj: toyota.co.uk

Suzuki Ignis/Swift

Posledný zástupca v rebríčku lacných áut je opäť japonská automobilka. Suzuki v súčasnosti ponúka cenovo veľmi dostupné autá. Ako pri jedných z mála dokážete mať pohon 4X4 dokonca aj v malých autách, o čom môžete pri konkurencii iba snívať. Aj keď výbava pod 10 000 € pohon všetkých štyroch kolies neponúka (dá sa priplatiť), modely Ignis (9 590 €) a Swift (9 999 €) sú zaujímavým variantom. 

Zdroj: motoroctane.com

Informácie o cenách modelov sú čerpané z oficiálnych stránok slovenských importérov a platia pre modelový rok 2019.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií