fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lezú ti na nervy staré koledy? Toto sú najnovšie vianočné piesne, ktoré si zamiluješ

Máte tip? napíšte nám mailom

Osviež vianočný playlist niečím novým. Ponúkame ti 10 najlepších piesní roku 2018, ktoré si budeš pospevovať celé sviatky. 

Tyler, The Creator – I Am The Grinch

Na svete sa  nájde veľa ľudí, ktorí Vianoce nemajú radi. Medzi nimi všetkými vyniká Grinch, večne mrzutý zelený chlpáč, ktorému úplne vyhovuje samota v jaskyni, kde sa necháva obskakovať svojím psom Maxom. Do civilizácie vychádza len v tých najnutnejších prípadoch, napríklad keď jeho chladnička a špajza začnú zívať prázdnotou. Pieseň sa nesie presne v takomto duchu, no po chvíli počúvania si ju budete pohmkávať a spievať do Tylerovho rytmu.

Sufjan Stevens – Lonely Man of Winter

V piesni Lonely Man of Winter” Stevenson zachytáva vágne a  melancholické pocity, ktoré často prichádzajú s najchladnejším ročným obdobím. Stevenson je kráľom smutných piesní, no táto sa výnimočne snaží o veselosť, minimálne predstierať radosť z Vianoc. Vďaka pomalému tempu a príjemnému hlasu sa dá počúvať aj pri štúdiu či v práci. Použiteľná je teda celoročne.

RuPaul ft. Markaholic – Hey Sis, It’s Christmas

Potrebujete vytancovať zemiakový šalát a linecké koláče? Na rodinnej party vás rozhýbe pieseň od kontroverzného speváka RuPaula. Tak ako je samotný jedinečný spevák, tak sú jedinečné aj jeho skladby z nového albumu Christmas Party”. Starších členov rodiny môžete vystrašiť, no mladší budú s uleteným štýlom RuPaula v pohode.

Sia – My Old Santa Claus

Sia Kate Isobelle Furlerová, známa ako Sia, je austrálska speváčka a skladateľka. Siina hudba zahŕňa prvky hip-hopu, funku a soulu. Rovnako to je aj v piesni My Old Santa Claus”. Hoci na povrchu znie veselo, v skutočnosti až taká veselá nie je. Sia sa v piesni pýta, že ak sú Vianoce zelené a červené, prečo sa cíti modrá?” Zelená a červená farba sú totiž farbami štedrých a spokojných sviatkov. Modrá na rozdiel od nich symbolizuje smútok a depresiu. Ak si chcete udržať dobrú náladu, nezamýšľajte sa moc nad textom a len sa nechávajte uniesť jemným hlasom speváčky.

Prečítajte si tiež:
Len 11-mesačné bábätko vytiahli včera záchranári z trosiek domu

 

John Legend ft. Stevie Wonder – What Christmas Means to Me

Vedeli ste, že John Legend doposiaľ nevydal žiadny album s vianočnými piesňami? Tento rok nás však nesklame. V spolupráci s talentovaným hudobníkom Stevie Wonderom vydal album Legendary Christmas”. Skladba What Christmas Means to Me” pôvodne vznikla v roku 1967 a spieval ju práve Stevie Wonder. Johnova verzia je o trošku viac rytmickejšia a so ženskými vokálmi, no stále rovnako krásna.

Ingrid Michaelson – Have Yourself A Merry Little Christmas

Skladba od Ingrid Michaelson je jednoznačne jednou z najkvalitnejších vianočných piesní roku 2018. Skladba „Have Yourself A Merry Little Christmas” je krehká, chladná a sladká zároveň, presne taká, akú si na Vianoce prajeme počuť. Ingrid svojim tajomným hlasom dojme nejednu citlivú dušu, dávajte si pozor.

Martina McBride – Winter Wonderland

Máme tu niečo aj pre fanúšikov americkej klasiky. Martine McBride sa ju podarilo vykresliť s jemným nádychom popu a prvkami country štýlu. Zároveň necháva vyniknúť aj jej sopránový hlas, ktorým sa v minulosti preslávila. Skladba Winter Wonderland” vám jednodznačne navodí vianočnú náladu.

Prečítajte si tiež:
Nazreli sme do brány smrti? Toto je prvý záber čiernej diery v dejinách

Aloe Blacc – I Got Your Christmas Right Here

„I Got Your Chritmas Right Here” si budete spievať pri upratovaní a príprave na vianočné sviatky. Skvele sa pospevuje popod nos, je návyková a nenásilná. Ideálna na domácu pohodičku. Aloe Blacc v skladbe oslavuje lásku a radosť, ktorou sa naplní domov, keď sa zídu všetci členovia rodiny. V rovnakom duchu sa snažil spracovať aj videoklip.

Pentatonix – Rockin’ Around The Christmas Tree

Pentatonix je kapela, ktorá naozaj miluje Vianoce. Vydala až štyri vianočné albumy, ktoré poslucháčovi ponúkajú napríklad aj čistú popovú verziu klasiky Rocin´Around the Christmas Tree”. Po vypočutí niekoľkých piesní, kde chlapci zvesela beatboxujú, sa k nim pridáte aj vy. Ich skladby sú naozaj veľmi chytľavé.

Jessie J – Santa Claus Is Comin´to Town

Jessica Ellen Cornish, známa pod umeleckým menom Jessie J, je anglická speváčka a skladateľka. V minulosti študovala na vysokej škole BRIT múzických umení a technológie. Tento rok si pripravila pre verných fanúšikov aj zopár vianočných vychytávok. Santa Claus Is Comin´to Town” je určite jednou z nich. Jessi J ponúka kvalitnú hudbu a jedinečný zážitok. Štúdium múzických umení sa jej jednoznačne vyplatilo.

Zdroj: harpersbazaar.com / Natalie Maher

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií