fbpx
Lovkyňa v Afrike zastrelila žirafu a neskôr pri mŕtvom zvierati hrdo pózovala. Fotografie vyvolali poriadnu vlnu kritiky

Lovkyňa v Afrike zastrelila žirafu a neskôr pri mŕtvom zvierati hrdo pózovala. Fotografie vyvolali poriadnu vlnu kritiky

Lovkyňa z Ameriky pobúrila svet. Nejedná sa však o vôbec nič ojedinelé, v Afrike sa podobní lovci objavujú denne…

Nie je ničím výnimočným, že sa na internete objavujú fotografie zvierat, ktoré boli zabité len kvôli pobaveniu iných. Takéto zábery vyvolávajú poriadnu vlnu kritiky a tú najnovšiu sa podarilo schytať americkej lovkyni, ktorou je údajne žena menom Tess Thompson Talley.

Lovkyňa sa vydala do Juhoafrickej republiky (JAR) legálne si zastrieľať na divožijúce zvieratá. Podarilo sa jej zastreliť vzácnu čiernu žirafu a bezcitná Američanka sa neváhala pri svojej obeti hrdo pózovať, aby sa tak mohla pochváliť svojou trofejou.

O jej barbarskom konaní informoval na Twitteri účet AfricaDigest, ktorý pravidelne zdieľa zábery krutých lovcov, ktorí do JAR prichádzajú práve kvôli loveckému turizmu. AfricaDigest okrem kritiky samotných lovcov vyzýva aj na bojkot vlády, ktorej očividne na miestnej prírode a zvieratách nezáleží a ide im len o peniaze.

Zdroj: Twitter
Zdroj: Twitter

AfricaDigest k zdieľaným fotografiám americkej lovkyne napísal: “Biela americká divoška, ktorá je zároveň čiastočne neandertálkou, prichádza do Afriky a zastrelila vzácnu čiernu žirafu. Jej meno je Tess Thompson Talley. Prosím zdieľajte to.” Aj keď samotné fotografie pobúrili celý svet, našli sa aj takí, ktorí upozornili na to, že lovkyňu v príspevku označili farbou pleti, čo vôbec nie je podstatné, pretože strieľať na bezbranné zvieratá tam chodia ľudia bez rozdielu farby pokožky či štátnej príslušnosti.

 

 

Zdroj: Unilad

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  ROZKOŠNÉ: Takto vyzerá drsný kolobeh života znázornený v ilustráciách
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.