fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lovkyňa v Afrike zastrelila žirafu a neskôr pri mŕtvom zvierati hrdo pózovala. Fotografie vyvolali poriadnu vlnu kritiky

Máte tip? napíšte nám mailom

Lovkyňa z Ameriky pobúrila svet. Nejedná sa však o vôbec nič ojedinelé, v Afrike sa podobní lovci objavujú denne…

Nie je ničím výnimočným, že sa na internete objavujú fotografie zvierat, ktoré boli zabité len kvôli pobaveniu iných. Takéto zábery vyvolávajú poriadnu vlnu kritiky a tú najnovšiu sa podarilo schytať americkej lovkyni, ktorou je údajne žena menom Tess Thompson Talley.

Lovkyňa sa vydala do Juhoafrickej republiky (JAR) legálne si zastrieľať na divožijúce zvieratá. Podarilo sa jej zastreliť vzácnu čiernu žirafu a bezcitná Američanka sa neváhala pri svojej obeti hrdo pózovať, aby sa tak mohla pochváliť svojou trofejou.

O jej barbarskom konaní informoval na Twitteri účet AfricaDigest, ktorý pravidelne zdieľa zábery krutých lovcov, ktorí do JAR prichádzajú práve kvôli loveckému turizmu. AfricaDigest okrem kritiky samotných lovcov vyzýva aj na bojkot vlády, ktorej očividne na miestnej prírode a zvieratách nezáleží a ide im len o peniaze.

Zdroj: Twitter
Zdroj: Twitter

AfricaDigest k zdieľaným fotografiám americkej lovkyne napísal: “Biela americká divoška, ktorá je zároveň čiastočne neandertálkou, prichádza do Afriky a zastrelila vzácnu čiernu žirafu. Jej meno je Tess Thompson Talley. Prosím zdieľajte to.” Aj keď samotné fotografie pobúrili celý svet, našli sa aj takí, ktorí upozornili na to, že lovkyňu v príspevku označili farbou pleti, čo vôbec nie je podstatné, pretože strieľať na bezbranné zvieratá tam chodia ľudia bez rozdielu farby pokožky či štátnej príslušnosti.

Prečítajte si tiež:
Na názore kráľovnej im nezáleží: Syn Meghan Markle a princa Harryho bude vegán!

 

 

Zdroj: Unilad

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií