fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

MIMORIADNE! Milan Lučanský sa pokúsil o samovraždu! Je v kritickom stave

Máte tip? napíšte nám mailom

Túto informáciu potvrdil pre topky.sk zdroj z prostredia justície. Už pred dvoma týždňami sa špekulovalo o samovražde Lučanského. Informácie však ministerstvo vyvrátilo. Malo vraj ísť iba o poranenie pri cvičení.

Lučanský sa v utorok podľa viacerých zdrojov naozaj pokúsil spáchať samovraždu a jeho mentálny zdravotný stav je kritický a má byť pripojený na prístrojoch. Podľa Denníka N sa mal pokúsiť o samovraždu na teplákovej bunde a na cele mal byť sám. Lučanský má mať mozgovú smrť. Jeho srdce ešte v nemocnici bilo, ale hlava už nefungovala.

,,Musíme oznámiť veľmi nepríjemnú správu, že dnes podvečer prišlo v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove k mimoriadnej udalosti, pri ktorej sa väzobne stíhaný M. Lučanský pokúsil o samovraždu. Stalo sa tak napriek tomu, že bol pravidelne monitorovaný a bolo mu poskytované aj psychologické poradenstvo. Jeho stav je kritický. Všetky bližšie informácie vám poskytneme na brífingu zajtra (streda, 30.12.2020) o 9,00 hod. na Ministerstve spravodlivosti SR, Račianska 71, Bratislava,” informoval o tom hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla.

Prečítajte si tiež:
Vo Veľkej Británii zadržali ôsmich Slovákov za obchodovanie s ľuďmi. Zarobiť mali cez 200-tisíc eur

Postupne sa vyjadrujú aj politici

Lucia Nicholsonová sa na sociálnej sieti sa tiež vyjadrila: ,,Mal byť monitorovaný 24 hodín. Ako sa mohol obesiť? Koľko trvá obesenie v cele? Kde bol bachar? Veľa otázok. Zatiaľ je jasné len jedno. Je to mega prúser, za ktorý musí byť vyvodená zodpovednosť.”

Strana HLAS je tiež šokovaná. ,,Strana HLAS – sociálna demokracia je šokovaná prípadom Milana Lučanského a pevne verí, že sa jeho život podarí zachrániť. Generál Lučanský odviedol počas svojho profesionálneho života množstvo kvalitnej práce, ktorú zavŕšil na poste prezidenta Policajného zboru. Pod jeho vedením dosiahla polícia množstvo úspechov, vrátane odhalenia a zdržania vrahov novinára a jeho priateľky. Tragický krok generála Lúčanského vnímame ako jeden z dôsledkov atmosféry na Slovensku, kde sa preteky v zatýkaní stali predmetom politického boja. Prezumpcia neviny sa úplne stratila, obvinené osoby sú automaticky označované na zločincov a väzba sa namiesto preventívneho stala trestným opatrením. V takejto atmosfére porušovania práva oveľa ťažšie nesú svoj údel obvinení, ktorí sú presvedčení o svojej nevine.”

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj dennikn topky

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií