Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Móda sa v priebehu 100 rokov zmenila, kto je na tom lepšie? Ženy či muži?

Ženská vs. mužská móda

Keď sa spomenie slovo móda, väčšine z nás sa hneď v mysli vybavia ženy. Tie sa o módu zaujímajú viac, ako muži. Nakupujú oblečenie, sledujú najnovšie módne trendy, majú prehľad čo je in, a čo už dávno out. Dlhé chvíle strávia pred otvorenou skriňou s myšlienkou „Čo si oblečiem“ a potom sa obzerajú pred zrkadlom, či v tom vyzerajú dobre. Ženy, ak aj nie sú zrovna typ fashion maniačky, si na oblečenie a na to, ako vyzerajú, potrpia.

Presný opak sú muži. Tí zamieria do obchodu s oblečením, a o chvíľu z neho vyjdu a majú nakúpené oblečenie, ktoré budú nosiť bez toho, aby sa obzerali v zrkadle, či mali obavy, ako v ňom budú vyzerať. Muži nie sú až tak veľmi nároční, ako ženy. Nemusia mať rôzne kombinácie farieb a druhov oblečenia, nemusia stáť ani pred tou skriňou ani pred tým zrkadlom, a aj tak vyzerajú dobre.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako sa móda v priebehu rokov zmenila? Nie len tá dámska. Aj pánska móda už nie je, čo bývala. Ponúkame vám 2 videá, ktoré v priebehu niekoľkých minút zhrnuli vývoj dámskej i pánskej módy.

100 rokov dámskej módy v 2 minútach

 

100 rokov pánskej módy v 3 minútach

 

Zdroj : mode.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií