fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

S Teslou do kempu? Model Roamer bude najrýchlejšie obytné vozidlo na svete

Máte tip? napíšte nám mailom

Najrýchlejšie obytné auto na svete pravdepodobne ponesie na kapote znak americkej Tesly. Stojí však za týmto nápadom samotná automobilka?

Kempovanie už tak akosi od základu súvisí s istým súladom s prírodou. Práve preto by aj autá určené na tento druh aktivity mali byť k prírode šetrné. Americkému podnikateľovi Travisovi Rabenbergovi ale napadlo spojiť to aj s parametrom, v ktorom zvyčajne obytné vozy nedominujú – rýchlosť.

Je preto logické, že za základ svojho špeciálu si vybral model z portfólia značky Tesla. Ak by ste však tipovali, že pôjde o SUV americkej značky, mýlite sa. Obytný špeciál je postavený na základoch luxusného sedanu S P90D. S výkonovými parametrami tohto modelu by nemal byť pre Rabenberga problém prekonať doterajší rýchlostný rekord obytných automobilov. V roku 2014 Simon Robins stanovil so svojím upraveným Fiatom Doblo rekord, kedy dosiahol rýchlosť 227 km/h.

Auto by pritom malo obsahovať všetku výbavu potrebnú pre kempovanie v prírode. Chýbať nebude ani toaleta, umývadlo, takmer 80-litrový zásobník vody či solárne panely. V tejto fáze ide zatiaľ len o štúdiu, no už neraz nám Travis Rabenberg dokázal, že svoje plány vždy myslí vážne. Teslu Roamer chce oficiálne predstaviť už budúci týždeň na výstave zameranej na elektromobilitu. Medzi ďalšie výstavy, na ktorých by chcel novinku prezentovať, patrí napríklad aj Expo 2020.

Prečítajte si tiež:
Slepneme, trpíme tetániou a máme depresie. 6 najčastejších ochorení generácie mileniálov

Zdroj: motor1.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií