fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Perfektný návod, ako sa naučiť dokonale pískať pomocou prstov

Niektorí ľudia nevedia urobiť množstvo jednoduchých vecí, ktoré sa ostatní naučili už ako deti. Jednou z takých je aj pískanie. Ak patríte k tým, ktorí nevedia pískať, vďaka týmto jednoduchým trikom sa to hravo naučíte.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vždy si chcel vedieť nahlas pískať a nikdy sa ti to nedarilo? Tí, ktorí vedia pískať, majú svoje osvedčené triky. Niektorí možno ani netušia, ako to vlastne robia, jednoducho im to ide akosi samo od seba. A pre všetkých ostatných máme tieto jednoduché triky. Ak by vám to nešlo na prvýkrát, skúste trochu dlhšie potrénovať a hlavne nestrácať trpezlivosť.

Ako pískať pomocou prstov

Najskôr si umyte ruky, určite si ich nechcete vkladať do úst len tak. Vytvorte zo svojich ukazovákov a prostredníkov tvar písmena A. Ostatné prsty zatnite akoby do päste, tak ako vidíte na obrázku.

Najprv si zlož prsty tak, ako to vidíš na obrázku

Ako sa naučiť dokonale pískať

Jemne pokrč pery a jazykom vytvor menšiu štrbinku tak, ako to vidíš na obrázku

Mierne si navlhčite pery a dolnú peru akoby „okrúťte“ o spodné zuby, tak aby ich nebolo vidno. Horná pera má byť opretá o horné zuby, no tie by z pod nej mali trošku trčať. Väčšinou trvá niekoľko pokusov, kým človek príde na to správne „nastavenie“. Stačí to len nevzdávať a výsledok určite príde.

Prečítajte si tiež:
Dokonalá dovolenka sa vôbec nemusí vyšplhať na tisícky eur! V slnečnom Taliansku sa okúpete aj za menej ako 60

Ako sa naučiť dokonale pískať

Teraz je potrebné jazyk dať do správnej polohy

Teraz je na rade jazyk, najdôležitejší element pri takomto pískaní. Opatrne prstami stlač svoj jazyk späť do úst a špičku tlač jemne dole. Prsty by nemali byť v ústach viac ako jedna štvrtina ich dĺžky.

3533855-3-1467962384-650-7df9e3be11-1468405669

Ak máš všetko prichystané, tak vydychuj vzduch cez priechod, ktorý sa ti tam vytvoril

Ak cítiš, že vzduch prechádza iba cez spodnú peru, potom si to spravil správne. Ak sa ti ešte zdá, že prechádza popri vrchnej pere, musíš prstami znížiť priechod vzduchu.

Ako sa naučiť dokonale pískať

Tak čo, pomohol ti tento jednoduchý návod? Ak si sa to naučil, tak ti želáme veselé pískanie. Ak nie, tak buď nepískaj, alebo choď za dievčaťom dostatočne blízko a rovno ju pozvi na kávu, namiesto toho, aby si na ňu pískal 🙂

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj BrightSide
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií