fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nedarí sa vám večer zaspať? S týmto trikom sa vám to podarí do jednej minúty!

Máte tip? napíšte nám mailom

Keď sa spánok s nami hrá na skrývačku…

Stáva sa vám, že si idete ľahnúť, no niekoľko hodín sa vám nedarí zaspať? Počítate ovečky 🙂 , počúvate hudbu, prechádzate sa po dome, pozeráte z okna… Ale spánok stále nechodí a vy nakoniec zaspíte len 4 hodiny predtým, ako vám budík oznámi, že je čas vstať? Táto žena mala pred svadbou svojej najlepšej kamarátky ten istý problém. Týždeň pred samotnou svadbou nemohla zaspať a len nervózne ležala a civela do stropu či sa neustále prehadzovala z boka na bok. Po troch dňoch bez poriadneho spánku sa rozhodla zájsť za matkou nevesty, ktorá bola majsterka meditácie. Prišla si k nej po radu, ktorá jej zmenila život.

bed

Tá jej poradila metódu “4-7-8”, ktorá pozostáva z troch bodov:

1. Dýchajte pokojne nosom po dobu 4 sekúnd
2. Zadržte dych na 7 sekúnd.
3. Pomaly vydýchnite ústami po dobu 8 sekúnd.

“Je to naozaj také jednoduché. Môže to znieť bláznivo, ale naozaj to funguje! Predpokladala som, že si zo mňa robí žarty. Na moje prekvapenie, na druhý deň ráno som sa zobudila svieža a vyspatá, a až potom som si uvedomila, že som ani nestihla dopočítať dokonca a zaspala som veľmi rýchlo. Od tej chvíle ju používam každý večer a vždy som prekvapená, ako dobre to funguje,” hovorí žena, ktorej rada priateľkinej matky naozaj pomohla.

Prečítajte si tiež:
Prezident udelil milosť mamičke, u ktorej našli drogy. Aby jej dcérka nešla do domova.

girl

Toto dychové cvičenie pomáha ľuďom v strese alebo úzkosti upokojiť myseľ – je to akési sedatívum na upokojenie. Spomaľuje dýchanie a núti spomaliť aj srdcový rytmus, takže človek sa veľmi rýchlo upokojí a pokiaľ ho aplikuje večer tesne pred spaním v posteli, rýchlo zaspí. Človek sa sústredí výhradne na svoj dych a na nič iné, nervový systém znižuje svoju aktivitu a pocity úzkosti miznú bez toho, aby si to stihol uvedomiť. Celé telo sa uvoľňuje a tento systém je bezpečný a pre telo absolútne neškodný.

Zdroj: brightside.me Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií