fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecký minister: Normálna dovolenková sezóna toto leto nebude

Leto sa nezadržateľne blíži a aj napriek súčasnej pandémii sa mnohí zaujímajú o to, či budú môcť počas letných mesiacov vycestovať na dovolenku. Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas to ale nevidí príliš ružovo. Napriek nepriaznivým prognózam si želá, aby sa hranice štátov otvorili čím skôr.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas včera prehlásil, že opatrenia zavedené v súvislosti s pandémiou koronavírusu budú mať dosah aj na letnú dovolenkovú sezónu. Podľa internetovej stránky nemeckého časopisu Der Spiegel bude mnoho ľudí musieť plánované dovolenky zrušiť. Nikto doposiaľ netuší, ako dlho potrvá súčasná situácia.

Nemecký minister to nevidí ružovo

Situáciu nevidí príliš priaznivo ani nemecký minister Maas. Želám si, aby sme v Európe a samozrejme aj inde mali opäť otvorené hranice čo najskôr, ako to bude možné, ale keďže sme v Nemecku zrušili do konca augusta všetky veľké podujatia, musím povedať – a taká je pravda –, že normálna dovolenková sezóna s plnými plážami a plnými horskými chatami počas tohto leta nebude možná. Bolo by to príliš nezodpovedné,” uviedol nemecký minister Maas po videokonferencii s ministrami zahraničných vecí Luxemburska, Rakúska, Lichtenštajnska a Švajčiarska.

Hlavu v smútku majú i majitelia a zamestnanci cestovných kancelárií, ktorí zaznamenali obrovský pokles dopytu po zájazdoch do zahraničia. Už koncom marca bolo jasné, že letná dovolenková sezóna bude tohto roku značne posunutá, ak vôbec bude. „Dá sa uvažovať o tom, že tá sezóna sa posunie o niekoľko týždňov, možno sa začne lietať koncom júna, niekedy v júli. Toto je ešte otázka,“ povedal prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr Roman Berkeš.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Počas búrok sa objavili vzácni červení škriatkovia
Nemecký minister: Normálna dovolenková sezóna toto leto nebude
zdroj: pexels.com

Vývoj situácie je neistý

Aj napriek nie príliš optimistickým vyhliadkam na letnú sezónu nemecký minister dúfa, že hranice štátov budú už čoskoro otvorené pre turistov. Nemecký minister dokonca nevylúčil možnosť, že by hranice mohli byť pre turistov otvorené ešte pred letom a ľudia by za dodržania určitých podmienok mohli cestovať.

Vývoj situácie však neodkážu predpovedať ani tí najskúsenejší odborníci. V mnohých krajinách sú totiž ešte v platnosti obmedzenia voľného pohybu osôb. To podľa Maasa nie sú vhodné predpoklady na trávenie dovolenky. Nemecká vláda okrem toho vydala varovanie pred cestami do zahraničia, ktoré nie sú nevyhnutné. Toto varovanie bude platiť až do 3. mája a o jeho prípadnom predĺžení úrady rozhodnú na konci apríla.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj TASR
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií