fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemocnice spúšťajú operácie, pri pôrode môže byť sprevádzajúca osoba

Nemocnica Svet zdravia Rožňava sa vracia k plánovaným operačným výkonom a v rámci uvoľňujúcich opatrení opäť umožní prítomnosť sprevádzajúcej osoby počas pôrodu. Informovala o tom komunikačná špecialistka siete Svet zdravia Jana Fedáková.

Máte tip? napíšte nám mailom

 „Pacient musí pred operáciou dodržať 14-dňovú domácu izoláciu, počas ktorej nevykazuje príznaky ochorenia COVID-19. Nemocnica už začína oslovovať tých pacientov, ktorých plánované operácie boli odložené v marci z dôvodu epidémie,“ konkretizovala Fedáková.

Za prísnych hygienických podmienok je už podľa nej opätovne možná aj prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode. „Táto osoba by počas uplynulých 14 dní nemala vykazovať symptómy ochorenia COVID-19, mala byť žiť s budúcou matkou v jednej domácnosti a počas celej doby pôrodu používať ochranné pomôcky, ktoré zabezpečí pôrodnica,“ dodala komunikačná špecialistka.

Ako ďalej povedala, zdravotníci v rámci rožňavskej nemocnice odobrali vzorky na nový koronavírus dosiaľ celkovo 202 pacientom, z ktorých bol jeden pozitívny. „V rámci mobilného odberového miesta odobrali vzorky 188 klientom, z nich boli dvaja pozitívni,“ uviedla Fedáková.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií