fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najhorší moderátori, zákazy či vášnivé bozkávanie na pódiu. Toto sú noci Oscarov, ako ich nepoznáte

Máte tip? napíšte nám mailom

Udeľovanie Oscarov je jednou z najväčších, ak nie aj aj najväčšou akciou konajúcou sa vo filmovom priemysle. V roku 2018 bolo minutých 44 miliónov dolárov, ktoré poslúžili na organizovanie podujatia. Na odovzdávaní sa zúčastnilo 3300 hostí a naživo ho tento rok sledovali ľudia z 225 krajín. Toto sú momenty, ktoré sa udiali počas oscarovej noci a nám počas uplynulých rokov zostali v pamäti. 

Pre organizátorov je najhlavnejšie, aby slávnosť prebehla presne podľa plánu. Aj keď príprava je starostlivá, nikde neexistuje záruka toho, že všetko prebehne podľa plánov.

Stránka Bright Side pripravila tie najzvláštnejšie situácie, ktoré sa stali v priebehu rokov. Pamätáte sa aj vy na niektoré z týchto okamihov?

1. Propagácia Indiánov

Neznáma herečka prevzala cenu namiesto Marlona Branda. Zdroj: eastnews

Počas 45. udeľovania Oscarov vyhral Marlon Brando cenu v kategórií Najlepší herec (0cenenie získal za snímku Godfather). Samotný herec sa odmietol zúčastniť slávnostnej ceremónie. Namiesto seba poslal na pódium neznámu herečku. Tá počas ďakovnej reči vysvetlila, že Marlon spravil toto gesto na základe ochrany práv Indiánov vo filmovom priemysle.

2. Slečna šťastkárka

Barbra Streisand a Katharine Hepburn získali v jeden rok sošky za najlepšiu herečku. Zdroj: eastnews

Pravidlá filmovej akadémie hovoria jasne. Cena za najlepší herecký výkon môže byť udelená len jednej osobe. V roku 1969 sa stala jedinečná vec – dve herečky dostali rovnaký počet hlasov, a preto obe obdržali ocenenie za najlepšiu herečku. Bola nimi Katharine Hepburn, ktorá vyhrala za úlohu vo filme Lion in Winter, a Barbra Streisand za Funny Girl. Katharine sa na ceremónii nezúčastnila, takže Barbra získala všetku pozornosť.

3. Najväčší rebel

Richard Gere dostal zákaz zúčastniť sa odovzdávania Oscarov na 20 rokov. Zdroj: eastnews

Richard Gere mal oznámiť meno víťaza jednej z kategórií. Namiesto toho začal na pódiu pred zrakmi všetkých divákov diskutovať o politických otázkach Číny. Z tohto dôvodu mu akadémia zakázala zúčastniť sa odovzdávania týchto prestížnych cien až po dobu 20 rokov.

Prečítajte si tiež:
Teraz príroda potrebuje našu pomoc intenzívne, preto musíme spojiť sily, hovorí marketingová manažérka strediska v Bachledke

4. Príliš vrúcny bozk

Adrien Brody od vzrušenia z výhry vybozkával svoju hereckú kolegyňu, ktorá z toho nebola dvakrát nadšená. Zdroj: eastnews

Adrien Brody získal Oscara za úlohu v emotívnom filme Pianista, v roku 2003. Herec bol tak nadšený zo získania sošky, že pobozkal Halle Berry, ktorá bola vedľa neho na pódiu. Od tej doby sa Halle objavuje na Oscaroch len veľmi sporadicky.

5. Najhorší moderátori

James Franco a Anne Hathaway sa stali najhoršími sprievodcami večera všetkých čias. Zdroj: eastnews
 
James Franco a Anne Hathaway boli oslovení na hosťovanie Oscarov v roku 2011. Herci počas celého večera rozprávali trápne vtipy a vystupovali tak nevkusne, až sa kritici zhodli na tom, že ich show bola najhoršia v celej histórií.

6. Ikonická noha

Noha Angeliny Jolie utkvela v pamäti snáď každému. Zdroj: eastnews

Na celosvetovo známu udalosť si Angelina Jolie v roku 2012 vybrala šaty z dielne Versace. Od tej doby jej nohu pozná celý internet. Angelina sa počas celého večera snažila dávať dôraz na svoje elegantné šaty, ktoré odhaľovali jej pravú nohu, až tej nohy bolo priveľa. Spoločnosť bola presýtená jej fotografiami z červeného koberca, ale aj z pódia, kde všetci venovali väčšiu pozornosť jej končatine ako jej samotnej.

Na základe jej pózy vzniklo niekoľko vtipných meme. Jej noha si vyslúžila taktiež aj vlastný účet na Twitteri

 
 

7. Jennifer Lawrence a jej pády

Jennifer Lawrence nie sú pády počas oscarovej noci vôbec cudzie. Zdroj: eastnews

Oscarová herečka Jennifer Lawrence spadla počas udeľovania Oscarov až dvakrát. V roku 2013 mala nádherné biele šaty, ktoré boli bohužiaľ príliš dlhé a robustné. Počas cesty na pódium, keď si mala prevziať sošku za úlohu v snímke Silver Lining, si na šaty omylom stupila a pred celým svetom spadla. Fotografia razom obletela všetky média a napokon si zo samej seba uťahovala aj samotná herečka. Aby tých trapasov nemala Jennifer málo, len o rok neskôr, taktiež počas Oscarov, sa potkla na červenom koberci. Nebyť ochranky, ktorá ju v poslednej chvíli zachytila, opäť by skončila na zemi.

Prečítajte si tiež:
Príroda zabodovala: TOTO je mačka s ľudskou tvárou. Roztomilá či desivá?

8. Donáška pizze počas galavečera? Ellen DeGenerest ako najlepší hostiteľ

Ellen DeGeneres sa objavila na pódiu aj s pohostením. Zdroj: eastnews

Komička Ellen DeGeneres moderovala 86. ročník Oscarov. Nevynikala len v zabávaní počas celého večera, ale taktiež nezabudla nakŕmiť svojich divákov. Na pódium vyšla s poslíčkom, ktorý mal so sebou niekoľko škatúľ pizze. Postupne ich začal rozdávať medzi celebrity, zatiaľ čo Ellen vyzvala svojich kolegov, aby chlapíkovi nechali za svoju službu poriadny tringelt. 

9. Zlý bozk

John Travolta a jeho nepodarený bozk, z ktorého sa stal celosvetový virál. Zdroj: eastnews

Ach – to bozkávanie nešťastné. Jednému by sa mohlo zdať, že galavečer v znamení udeľovania najlepších hereckých počinov sa môže točiť prekvapivo len okolo bozkov. Dôvod na to by bol aj opodstatnený, keďže ich bolo hneď niekoľko: vášnivý bozk Nicole Kidman a Keith Urban či ten, keď Angelina Jolie pobozkala vlastného brata. Ten najvtipnejší a najdivnejší zachytili fotografovia vtedy, keď sa John Travolta snažil pobozkať Scarlett Johansson, ktorá ho podľa snímky mala takpovediac “na saláme” a veselo si pózovala ďalej, ako keby tam herec ani nebol. V roku 2015 obletela táto fotografia svet a hneď sa stala virálnou.

 
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií