fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Novým americkým prezidentom bude Donald Trump. V niektorých štátoch rozhodli desatiny

Máte tip? napíšte nám mailom

Predvolebné šialenstvo v Spojených štátoch amerických skončilo a má svojho víťaza. Novým americkým prezidentom bude Donald Trump.

 

Donald John Trump je americkým obchodným magnátom, známou televíznou tvárou a úspešným republikánskym nominantom na prezidenta. Jeho kampaň bola často kontroverzná a nepriali mu ani celosvetové médiá. Outsider prezidentských volieb sa ale postaral o prekvapenie a svoju protikandidátku, favorizovanú Hillary Clinton porazil najmä kvôli svojím prejavom, v ktorých presviedčal o zmene, ktorú podľa neho Amerika potrebuje. Chce zlepšiť vzťahy s Ruskom, postaviť múr na hranici s Mexikom a znižovať dane podnikateľom tak, ako to ešte neurobil nikto.

25341308394_208cf35f16_b

Američania svojím rozhodnutím zvoliť si do prezidentského kresla nepolitika prejavili túžbu zmeny. To, či práve s Donaldom Trumpom, mužom, ktorému sa hovorí aj kráľ Manhattanu a v samotnom New Yorku mu ľudia jeho malebné slová neuverili, keďže tam utrpel tvrdú volebnú porážku (35,6% pre Donalda Trumpa, 60.7% hlasov získala Hillary Clinton), uvidíme v nasledujúcich mesiacoch.

Tesný súboj sa odohrával v štátoch Florida s 29 voliteľmi či Pennsylvánia a 20 voliteľmi.

Trump oznámil svoju kandidatúru dňa 16. júna 2015. Za slogan svojej kampane si zvolil vetu Urobme Ameriku znovu skvelú (Make America Great Again), čo je parafráza na bývalé heslo Ronalda Reagana, ktorého motto znelo Let’s Make America Great Again.

Prečítajte si tiež:
Symbolom lásky je znak srdca. Napadlo ti niekedy, prečo je to tak? Tu sú možné dôvody

 

Ako prebiehajú voľby v USA si môžeš prečítať tu: VOĽBY V AMERIKE FASCINUJÚ SVET SVOJOU ZLOŽITOSŤOU. NÁROČNÁ CESTA KANDIDÁTOV SA V UTOROK SKONČÍ. TAKTO PREBIEHAJÚ VOĽBY V USA

 

Zdroj: flickr.com
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií