fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Od kože cez farbenie, šitie až po hotový produkt: Príbeh dokonalého procesu výroby topánok dvoch značiek FEIT a BDDW, vďaka ktorým budete chodenie a turistiku milovať ešte viac ako doteraz

Stačí ti prejsť cez mesto na zastávku a tvoje chodidlá sú hneď samý otlak? Chodíš od obchoda k obchodu, aby si našiel pohodlnú obuv, a keď ju už máš, tak nemajú tvoje číslo?

Už sa nedívaš ani na cenovky, len aby ,,to” sedelo a aby si mal chodidlo ako v bavlnke? Navyše sa ti zdá, že všetci okolo teba sú obutí tak trochu tuctovo? Žiadny nápad? Žiadna pointa? Žiadny odkaz? Nič?!

Čakal si celú večnosť na to, aby sa pohodlnosť a pekný vzhľad spojili do jedného? Chýba ti vo svete obuvi originalita a ,,svojskosť“ a nevadí ti byť videný? Keď sa za tebou na ulici niekto otočí, neberieš to ako hanobenie tvojho štýlu a na všetky narážky typu ,,čo to máš dnes na sebe?!“, neváhaš žmurknúť a byť z toho dosť v pohode?

Zdroj: design-milk.com

Ak si na všetky otázky odpovedal áno, tak musíš vidieť a vyskúšať toto! Dizajnéri dvoch značiek FEIT a BDDW totiž v súčasnej jarno-letnej kolekcii topánok mysleli presne na takého pohoďáka, ako si ty! Obuj si niektoré z nich a povedz: ,,Všetky oči na mne, okamih je môj, našiel som svoj štýl a teraz zvádzam ťažký boj,” pretože v tomto na ulici zaujmeš, aj keby si nechcel a tvoje chodidlá sa ti navyše ešte aj poďakujú. Bude o ne totiž perfektne postarané, aj keby si mal obehnúť tvoje mesto dvakrát a ísť potom na turistiku. Neveríš? Tak sleduj a uč sa. Takto to robia borci, ktorí chcú byť videní a o svoje nohy sa výborne starajú. Pripojíš sa k nim?

Dve značky, jeden cieľ

Obuv značky FEIT našla spolupracovníkov v americkej spoločnosti s názvom BDDW, ktorá sa pýši kvalitnými a nadčasovými drevenými výrobkami, a tak vznikol tento originálny pár turistickej obuvi pokojne použiteľnej aj na bežné nosenie. Na prvý pohľad síce neobvyklá kombinácia dvoch značiek, avšak veľmi úspešná. Všetko sa to začalo, keď sa do pozornosti dostala informácia, že celý tím spoločnosti BDDW nosí obuv značky FEIT. Netrvalo dlho a 60-kusová limitovaná edícia bola na svete.

Predstavenie spoločností FEIT a BDDW

Značka FEIT má vo svete svoje meno – zameriava sa na kvalitu, nie na kvantitu, výroba spočíva síce v pomalom, no v precíznom procese a výsledok vždy stojí za to! FEIT si potrpí, aby sa ich výrobky vyrábali výlučne ručnou prácou a z čisto prírodných materiálov, medzi ktoré patrí najmä koža spracovaná na najvyššej úrovni. Istú podobu s ňou môžeme nájsť i v spoločnosti BDDW, ktorá sa špecializuje na drevo. Navyše obe spoločnosti tvoria kreatívci z New Yorku, ktorí dostali ocenenie za kvalitu a dizajn.

Viete si predstaviť lepšiu kombináciu? Všetko nasvedčovalo tomu, že ,,topánky dvoch značiek” budú mať u svojich zákazníkov úspech. A aj sa tak stalo!

Zdroj: design-milk.com

Krok po kroku: Od výroby až po hotový produkt

Výroba topánok sa začína frézovaním a pokračuje ošetrením farbou, k čomu dochádza v tíme spoločnosti BDDW vo Philadelphii. Následne sa obuv posiela do tímu spoločnosti FEIT v New Yorku na ručné šitie a celkovú povrchovú úpravu. Zaujímavosťou je, že na ručné šitie sa používa koža vcelku, ktorou je obalená celá vrchná časť topánky. To zaručuje oku lahodiaci vzhľad bez švov, pohodlie a maximálnu priliehavosť k chodidlu.

Zdroj: design-milk.com

I keď sa tento proces môže zdať ako nekonečná odysea, keďže trvá až 10 dní, kým dôjde k finálnej podobe výrobku, výsledok je viac než originálny!

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií