fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Od kože cez farbenie, šitie až po hotový produkt: Príbeh dokonalého procesu výroby topánok dvoch značiek FEIT a BDDW, vďaka ktorým budete chodenie a turistiku milovať ešte viac ako doteraz

Máte tip? napíšte nám mailom

Stačí ti prejsť cez mesto na zastávku a tvoje chodidlá sú hneď samý otlak? Chodíš od obchoda k obchodu, aby si našiel pohodlnú obuv, a keď ju už máš, tak nemajú tvoje číslo?

Už sa nedívaš ani na cenovky, len aby ,,to” sedelo a aby si mal chodidlo ako v bavlnke? Navyše sa ti zdá, že všetci okolo teba sú obutí tak trochu tuctovo? Žiadny nápad? Žiadna pointa? Žiadny odkaz? Nič?!

Čakal si celú večnosť na to, aby sa pohodlnosť a pekný vzhľad spojili do jedného? Chýba ti vo svete obuvi originalita a ,,svojskosť“ a nevadí ti byť videný? Keď sa za tebou na ulici niekto otočí, neberieš to ako hanobenie tvojho štýlu a na všetky narážky typu ,,čo to máš dnes na sebe?!“, neváhaš žmurknúť a byť z toho dosť v pohode?

Zdroj: design-milk.com

Ak si na všetky otázky odpovedal áno, tak musíš vidieť a vyskúšať toto! Dizajnéri dvoch značiek FEIT a BDDW totiž v súčasnej jarno-letnej kolekcii topánok mysleli presne na takého pohoďáka, ako si ty! Obuj si niektoré z nich a povedz: ,,Všetky oči na mne, okamih je môj, našiel som svoj štýl a teraz zvádzam ťažký boj,” pretože v tomto na ulici zaujmeš, aj keby si nechcel a tvoje chodidlá sa ti navyše ešte aj poďakujú. Bude o ne totiž perfektne postarané, aj keby si mal obehnúť tvoje mesto dvakrát a ísť potom na turistiku. Neveríš? Tak sleduj a uč sa. Takto to robia borci, ktorí chcú byť videní a o svoje nohy sa výborne starajú. Pripojíš sa k nim?

Dve značky, jeden cieľ

Obuv značky FEIT našla spolupracovníkov v americkej spoločnosti s názvom BDDW, ktorá sa pýši kvalitnými a nadčasovými drevenými výrobkami, a tak vznikol tento originálny pár turistickej obuvi pokojne použiteľnej aj na bežné nosenie. Na prvý pohľad síce neobvyklá kombinácia dvoch značiek, avšak veľmi úspešná. Všetko sa to začalo, keď sa do pozornosti dostala informácia, že celý tím spoločnosti BDDW nosí obuv značky FEIT. Netrvalo dlho a 60-kusová limitovaná edícia bola na svete.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Influencerka CAMILA COELHO prezradila 3 spôsoby, ako uviazať plážovú šatku

Predstavenie spoločností FEIT a BDDW

Značka FEIT má vo svete svoje meno – zameriava sa na kvalitu, nie na kvantitu, výroba spočíva síce v pomalom, no v precíznom procese a výsledok vždy stojí za to! FEIT si potrpí, aby sa ich výrobky vyrábali výlučne ručnou prácou a z čisto prírodných materiálov, medzi ktoré patrí najmä koža spracovaná na najvyššej úrovni. Istú podobu s ňou môžeme nájsť i v spoločnosti BDDW, ktorá sa špecializuje na drevo. Navyše obe spoločnosti tvoria kreatívci z New Yorku, ktorí dostali ocenenie za kvalitu a dizajn.

Viete si predstaviť lepšiu kombináciu? Všetko nasvedčovalo tomu, že ,,topánky dvoch značiek” budú mať u svojich zákazníkov úspech. A aj sa tak stalo!

Zdroj: design-milk.com

Krok po kroku: Od výroby až po hotový produkt

Výroba topánok sa začína frézovaním a pokračuje ošetrením farbou, k čomu dochádza v tíme spoločnosti BDDW vo Philadelphii. Následne sa obuv posiela do tímu spoločnosti FEIT v New Yorku na ručné šitie a celkovú povrchovú úpravu. Zaujímavosťou je, že na ručné šitie sa používa koža vcelku, ktorou je obalená celá vrchná časť topánky. To zaručuje oku lahodiaci vzhľad bez švov, pohodlie a maximálnu priliehavosť k chodidlu.

Zdroj: design-milk.com

I keď sa tento proces môže zdať ako nekonečná odysea, keďže trvá až 10 dní, kým dôjde k finálnej podobe výrobku, výsledok je viac než originálny!

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Práca umelcov zo spoločnosti BDDW je neopomenuteľná. Tí nielenže topánky ručne farbia a maľujú na ne i osobité vzory, ako znaky, značky, geometrické tvary, piktogramy, kvetiny, listy, zvieratá či dokonca príbehy.

Celý tento proces zastrešuje rytec. Tak sa nazýva osoba venujúca sa (ručnému) gravírovaniu. 

Špecifickú úlohu tu teda zohráva tzv. gravírovanie. Jeho definícia znie takto: ,,Gravírovanie je vytváranie nezmazateľných stôp (rýh, priehlbín či vypuklého reliéfu) v tvare obrazu, znaku, ozdoby či písma na povrchu tuhého materiálu.” 

Vďaka tomu dostáva každý výrobok mladistvý vzhľad s prvkami originality a nesie osobitú pečať svojho tvorcu.

Prečítajte si tiež:
Vlastní odevnú značku MARNA. Keď práve nešije, nežehlí alebo nezháňa látky v sekáčoch, môžete ju stretnúť v Kumšte
Zdroj: design-milk.com
Zdroj: design-milk.com
Zdroj: design-milk.com
Zdroj: design-milk.com
Zdroj: design-milk.com
Zdroj: design-milk.com

Ide o ručnú prácu dvoch tímov, ktorí k výrobe každej topánky pristupujú s maximálnou precíznosťou a s estetickým cítením ich vlastným. Možno teda tvrdiť, že láska k práci z ich výrobkov doslova srší.

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Dáte nám určite za pravdu, keď napíšeme, že takáto kvalitná práca s dôrazom na detail je v dnešnej dobe masovej výroby už iba raritou a v obchodoch sa len tak nevidí.

Zdroj: design-milk.com
Zdroj: design-milk.com

Na začiatku sme napísali, že ide o spoluprácu dvoch spoločností, pričom každá je odborníkom vo svojej oblasti. Spoločnosť FEIT sa zaoberá farbením a celkovou povrchovou úpravou kožených topánok. Čo však patrí do kompetencie spoločnosti BDDW?

Po dokončení majstri uložia každý pár topánok do drevenej krabice vyrobenej výlučne spoločnosťou BDDW. Ide teda o dokonalé spojenie prírodných materiálov, kože a dreva, z ktorých sa topánky vyrábajú. Nielenže sa na ne dobre pozerá, ale sa aj výborne nosia. Za všetko hovorí i mäkučká kožušinka vo vnútri topánok v kolekcii jeseň-zima.

Krabica obsahuje tri dôležité údaje: farbu, veľkosť a označenie limitovanej edície číslom od 1 – 60, čo vám zaručuje, že rovnako obutého ako vy na ulici určite nestretnete.

Následne sa obuv distribuuje do obchodných domov, kde si ich aj vy ako zákazník môžete kúpiť. Dôležité je, aby ste ich nosili s rovnakou láskou, akou boli vyrobené.

Zdroj: design-milk.com
Zdroj: design-milk.com

Aby ste si mohli zakúpiť jeden pár týchto ručne vyrábaných topánok až dvoch značiek, budete potrebovať 2500 amerických dolárov, pričom vyberať si môžete až zo 60 párov dostupných v rôznych farbách, veľkostiach a motívoch, a to všetko v limitovanej edícii.

Svojim nositeľom určite zaručia úspech i na tých najvyšších vrchoch a stoja nielen za jedno obutie, čo poviete?

Zdroj: design-milk.com
Zdroj: design-milk.com
Zdroj: design-milk.com
Zdroj: design-milk.com
Zdroj: design-milk.com

Zdroj: https://design-milk.com/footwear-x-furniture-collaboration-two-expert-designers/

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií