Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ohľaduplní k prírode a s ponukou prvotriedneho tovaru, vitajte v predajni Vitanella

Ohľaduplní k prírode a s ponukou prvotriedneho sortimentu v oblasti prírodnej drogérie a bio potravín. Vitajte v predajni Vitanella, ktorá vás pri vstupe očarí nádherným dreveným masívom. 

Všetci vieme, že ľudia a ich preferencie sa neustále menia. Čoraz viacej kladieme dôraz na to, ako sa stravujeme a čo používame. Práve to sú dôležité faktory, na ktoré sa (nielen) v predajni chceli primárne zamerať.

A tak vznikla myšlienka “Vitanella” – byť ohľaduplný k prírode a zároveň ponúknuť prvotriedny sortiment v oblasti prírodnej drogérie a bio potravín. E-shop i kamenný obchod, ktorý vás pri vstupe očarí nádherným dreveným masívom.

Prevádzka v Trenčíne na Legionárskej ulici. Zdroj: Eva Jonisová

Spolupráca so svetoznámym koncernom

Po dlhoročných skúsenostiach s čistiacimi prostriedkami v roku 2005 napokon spustili výrobu produktov s vlastnými dávkovacími systémami aj na Slovensku. „Zastupujem dve veľké spoločnosti. Na Slovensku zásobujeme viac ako 4-tisíc GASTRO prevádzok hygienickými dávkovačmi bezplatne, zároveň od nás títo zákazníci odoberajú aj náplne. Robíme to už asi 20 rokov,“ uvádza začiatky majiteľ spoločnosti Vitanella Peter Lupták.

Sortiment však museli patrične rozšíriť do ďalších oblastí, a tak došlo k spolupráci so svetoznámym koncernom, keďže bol dopyt po čistiacej chémii na vzostupe. „Kuchári napríklad potrebovali dezinfekčné prostriedky, ktoré možno použiť aj pri styku s potravinami,“ dodáva.

Časom v rodinnej firme usúdili, že 3-tisíc artiklov, ktorými disponujú skladom, možno ponúknuť aj pre bežných zákazníkov. Preto pred troma rokmi spustili internetový predaj a po tom, ako sa naskytli voľné priestory, začali budovať aj vlastnú prevádzku v Trenčíne na Legionárskej ulici.

Celý strom bol použitý na výrobu masívneho nábytku. Zdroj: Eva Jonisová

Obchod s jedinečným dizajnom

Predajňa je kus poctivej práce, ktorá je v celodrevenom masívnom prevedení. „Pohrávali sme sa s myšlienkou, aký dizajn by sme mali zvoliť, aby priestor oslovil ľudí niečím novým a jedinečným. To sa nám v značnej miere podarilo, keď sme odkúpili od drevárskej spoločnosti 120-ročnú 18-metrovú krásnu jedľu.“ 

Trvalo približne 5 mesiacov, kým sa nákresy premietli do reality. Strom sa nachádzal v oblasti lesov Horného Sŕnia, kde bol po dobu vyše piatich mesiacov napoly spadnutý.

Zužitkovali to, čo príroda sama poskytla, a celý strom bol použitý na výrobu masívneho nábytku, ktorého príjemná voňavá atmosféra a unikátny dizajn zaujali aj našich redaktorov hneď pri vstupe.

„Všetko je naša vlastná výroba. Stoly, police aj pne – ako ich vidíte – sú výsledkom zručnej práce dlhoročných priateľov a môjho syna. Problémom bolo skôr doniesť ich sem, keďže jeden takýto kus pňa, z ktorého je spravený stôl, váži viac ako 600 kíl. Pomohol nám priateľ našej zamestnankyne. Zavolal ôsmich kamarátov, s ktorými trávi pravidelne čas vo fitku a verte mi, aj pre takých chlapov to bola náročná úloha,“ spomína s úsmevom Peter Lupták.

Sú dostupné kvalitné alternatívy bez pridanej chémie, hovorí. Zdroj: Eva Jonisová

Prvotriedne produkty za pár eur

Pri zariaďovaní priestorov sa ľudia pôvodne domnievali, že otvárajú gastro prevádzku, avšak ich koncept bol jednoznačný, nakoľko majú dlhoročné skúsenosti v branži a po stretnutí s úspešnými distribútormi sa zamerali na prírodnú kozmetiku.

„Oslovili nás vtedy produkty firmy Natura Siberica – prvej ruskej certifikovanej kozmetiky, ktorá má medzinárodné ocenenia a teší sa veľkej obľube. Hovoríme o mimoriadne kvalitnej a cenovo dostupnej značke. Dnes ponúkame zhruba 200 jej artiklov,“ hovorí. 

Peter Lupták spomína aj na svoje začiatky, kým objavil čaro prírodnej kozmetiky a upozorňuje na fakt, že zákazník nemusí veľa míňať, aby sa dostal k prvotriednemu produktu. „Tiež som si kedysi kupoval krém za 50 eur, tu ho mám za 9 eur a navyše prírodný. Je zbytočné si kupovať predražené produkty, ak sú dostupné lacnejšie a skutočne kvalitné alternatívy bez pridanej chémie.“

„Problémy s pokožkou a vlasmi často spôsobuje tvrdá voda či práve chemické prísady v šampóne, kréme a podobne.“ Zároveň dodáva, že výrobky testujú spolu so zamestnancami a na pulty predajne sa tovar dostane až po pozitívnej odozve.

Na ulici, kde sa nachádzajú, zásobujú aj niekoľkých barberov tradičnými značkami ako Captain Fawcett, Reuzel alebo Clubman Ed. Pinaud. Sortiment ešte neskôr doplnili o zdravú výživu, a tak sa obchod môže pýšiť skutočne širokou ponukou prvotriednej drogérie, čistiacich prostriedkov a bio potravín.

Produktové rady Elfa Pharm pod stromček

Hneď pri vstupe do nádhernej predajne zákazník neprehliadne slovenskú kozmetickú spoločnosť Elfa Pharm, ktorá ponúka širokú paletu produktov pre starostlivosť o pleť, telo i vlasy v špecializovaných značkách a produktových radoch.

Rad Keratin, teda špeciálnych keratínových, arginínových a kalogénových Pro-Keratín komplexov, pomáha obnoviť vlasy od korienkov ku končekom. Keratín je hlavnou štrukturálnou zložkou vlasov, ktorá preniká, vyplňuje poškodené miesta a obnovuje vlasy zvnútra.

Rad Argan Hair obsahuje arganový olej, vzácnu prírodnú zložku, ktorá obnovuje štruktúru vlasov zvnútra aj zvonka. Olej preniká hlboko do vlasov, vytvára jemnú ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje rozstrapkaniu končekov. Pšeničné bielkoviny posilňujú a obnovujú rast vlasov, čím znižujú ich krehkosť o viac ako 80 %.

Rad Coconut Hair je založený na cenných vlastnostiach prírodného kokosového oleja. Ľahký kokosový olej obalí každý prameň vlasov, vyhladzuje šupinky, dodáva lesk a hodvábnosť. Unikátny pomer aminokyselín robí vlasy odolnejšími a pružnejšími, zlepšuje ich vzhľad a stav.

Rad kozmetických produktov Anti Hair Loss poskytuje prirodzenú starostlivosť o vaše vlasy, vďaka čomu budú zdravé, silné a chránené pred vypadávaním. Regeneruje a stimuluje rast silných a zdravých vlasov, predlžuje fázu rastu a redukuje ich vypadávanie.

Jednotlivé rady sú s prichádzajúcimi sviatkami vhodným a obľúbeným darčekom pre vašich blízkych. V ponuke si svoje kozmetické produkty nájde každý.

Pri vstupe do predajne zákazník neprehliadne rady od spoločnosti Elfa Pharm. Zdroj: Eva Jonisová

V spolupráci so spoločnosťou Vitanella sme pre všetkých užívateľov vytvorili zľavový kupón, ktorý je platný do 31.12.2018. Každý, kto pri dokončovaní objednávky na www.vitanella.sk zadá do políčka „zľavový kupón“ heslo „klocher“, dostane zľavu 15 % z ceny nákupu!

Spoločnosť  Vitanella sa venuje predovšetkým predaju profesionálnej chémie pre gastro zariadenia a firmy. Pre veľké spoločnosti zabezpečujeme celkový servis v oblasti čistenia: poradenstvo, HACCP, plány čistenia, zaškolenie personálu či analýzy spotreby na jednotlivých strediskách.

V roku 2017 rozšírili portfólio o produkty pre bežného zákazníka a v Trenčíne otvorili kamenný obchod o rozlohe 300 m2 so sortimentom:
– prírodná kozmetika a drogéria,
– zdravá výživa,
– barbershop.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií