fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Policajti sa snažili zobudiť muža elektrickým paralyzérom, zabili ho

Moskvu vo štvrtok zachvátila správa o mužovi, ktorého zabili muži zákona. Čo sa stalo?

Máte tip? napíšte nám mailom

Iba 24-ročný muž údajne zaspal v taxíku a nikto ho nedokázal prebudiť. Situáciu vzali do rúk miestni policajti, ktorí použili elektrický paralyzér. Mladý muž bol na mieste mŕtvy.

V ruskom meste Irkutsk prišiel o život iba 24-ročný muž menom Dim. V osudný večer si objednal taxík, v ktorom zaspal. Taxikár sa ho pokúšal prebudiť, no márne. Na pomoc preto zavolal políciu, ktorá situáciu vyriešila po svojom. Pri zobúdzaní Dima policajti použili elektrický paralyzér. Zjavne si neuvedomili hroziace nebezpečenstvo a mladého Rusa usmrtili.

Chcel ísť len domov

Dimova matka uverejnila na Facebooku príspevok, ktorý prezrádza, ako jej syn prišiel o život. „V noci 15. februára Dim odišiel z nočného klubu a chcel ísť taxíkom domov, no bol opitý a zaspal,“ napísala chlapcova matka Margarita. Taxikár zahliadol okoloidúcu policajnú hliadku, ktorú poprosil o pomoc. „Dvaja policajti k nemu priložili elektrický paralyzér, čo spôsobilo akútne zlyhanie srdca, a potom smrť,“ dodala Margarita v príspevku.

Policajti sa snažili zobudiť muža elektrickým paralyzérom, zabili ho

Policajti budú odsúdení

Podľa facebookového príspevku Dimovej matky dvoch policajtov zadržali 22. februára. Po vykonaní úradnej kontroly ich nadriadený prepustil zo zamestnania. Už čoskoro budú čeliť obvineniu z prekročenia služobných právomocí. Informácie potvrdil poslanec miestneho parlamentu, Alexander Kvasov. Potvrdil, že muži zákona chlapca zasiahli paralyzérom, a tým ho usmrtili.

Prečítajte si tiež:
Ako vás obchodníci dokážu nachytať a ani si to nemusíme uvedomiť?!?

Chlapcova matka dúfa, že zasiahne spravodlivosť. „Dúfam, že páchatelia budú potrestaní a bude to lekcia a varovanie pre všetkých, ktorí vlastnia zbrane alebo akúkoľvek moc,“ dodala Margarita v príspevku na sociálnej sieti.

Zneužitie právomoci paralyzérom

Pri čítaní príspevku sa mnoho ľudí pozastavilo nad otázkou, ako je možné, že ruská polícia takýmto spôsobom využila svoju právomoc. „Ľudia, ktorí museli mať špeciálny výcvik, si musia byť dobre vedomí dôsledkov použitia zbrane. Zbrane, ktorú majú používať na ochranu, nie ako hračku,“ poznamenala Anna, jedna z komentujúcich. Žena menom Tatiana poznamenala, že v Európe sa polícia učí základom prvej pomoci, v Rusku to však evidentne funguje inak.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií