fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Mieria k nám silné búrky. Tu ich môžeme očakávať

Tento týždeň prinesie do Európy ďalšiu vlnu horúčav. Počasie však nebude v znamení len veľmi vysokých teplôt, ale aj silných búrok, ktoré Európu potrápia už počas dnešného dňa.

Máte tip? napíšte nám mailom

Je takmer isté, že aj tento týždeň prinesie do Európy extrémne prejavy počasia. Samotný extrém prinesie už nadchádzajúca vlna horúčav, ktorá ešte viac zvýrazní sucho, no výraznejšie problémy napácha ďalšia vlna búrok.

Tá už počas dnešného dňa bude ovplyvňovať počasie v západnej Európe a už zajtra začne ovplyvňovať počasie aj v našej oblasti, teda v regióne strednej Európy. Slovensko čakajú búrky zrejme až v piatok.

Búrky prinesie studený front

Synoptická situácia je veľmi podobná tomu, čo nás sužovalo uplynulé obdobie, kedy sme zažívali veľmi vysoké teploty, po ktorých prišli silné búrky, ktoré niekoľko dní sužovali Európu.

Aj teraz bude najskôr do Európy od juhozápadu prúdiť veľmi teplý vzduch. Vďaka nemu sa budú teploty v našej oblasti šplhať až nad hranicu +35 °C a to vrátane Slovenska. Od západu sa však veľmi pomaly bude blížiť studený front.

Ten sa však bude vlniť, čím bude jeho pohyb veľmi pomalý. Dnes už prinesie silné búrky do západnej Európy, ale naše územie si musí počkať až na záver pracovného týždňa, kedy príchod studeného frontu prinesie aj ochladenie a zmiernenie horúčav.

Prečítajte si tiež:
Sneženie zavíta na Slovensko vo štvrtok. Snežiť bude v týchto okresoch

Silné búrky v závere týždňa

Najbližšie dni budú v našej oblasti mimoriadne teplé. Západnú Európu a časť Nemecka však už počas dnešného dňa zasiahnu prvé búrky, ktoré môžu byť aj intenzívnejšie. Podmienky na studenom fronte nevylučujú ani vznik tých najextrémnejších javov ako sú tornáda.

Naša oblasť však poriadnu melu zažije až vo štvrtok, kedy silné búrky okrem Nemecka čakajú aj Česko, Poľsko, Rakúsko a Alpy. Búrky by tu mali byť intenzívne a prvé búrky by mohli zasiahnuť krajné západné okresy nášho územia. Medzičasom bude vo štvrtok do našej oblasti vrcholiť prílev veľmi teplého vzduchu.

Slovensko čakajú silné búrky v noci na piatok a počas piatka, kedy zároveň ukončia vlnu horúceho počasia. Búrková aktivita sa očakáva aj počas nadchádzajúceho víkendu, tak svoje plány radšej prehodnoťte.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií