Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR máte doma túto nebezpečnú kozmetiku? Okamžite ju vyhoďte!

Slovensko zasiahla správa o kozmetike, ktorá je nebezpečná. Týka sa to napríklad farby na vlasy Black Hanna značky Royal. Rovnaké varovanie sa týka aj detského krému na opaľovanie či produktu na bielenie pokožky. Problematické sú tiež isté tetovacie farby. Úrad verejného zdravotníctva odporúča, aby ste túto kozmetiku okamžite prestali používať. O nebezpečných výrobkoch varovalo Česko, Nemecko a aj Rakúsko.  

V rýchlom výstražnom systéme pre nepotravinárske výrobky Rapex sa objavila správa o nebezpečných kozmetických prípravkoch. „Varovanie vydalo Nemecko, Rakúsku, Česko, Spojené kráľovstvo aj Švédsko,“ uviedla hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva, Dáša Račková. Zdravie ohrozujúcich výrobkov je hneď niekoľko. Nebezpečné je dokonca detské mlieko na opaľovanie.

Pozor na nebezpečnú kozmetiku

Ak máte doma farbu Black Hanna značky Royal, okamžite ju vyhoďte. Vo zvýšenej koncentrácii obsahuje látku p-phenylenediamine. Nebezpečný je aj výrobok na bielenie pokožky Skin Beautifying Milk pochádzajúci od značky Clear Essence, v ktorom je látka zvaná hydroquinone. Kontrolóri tiež upozornili na detské mlieko na opaľovanie Nubian Kids 50 v spreji. Podľa expertov nespĺňa svoj účel.

Máte doma túto kozmetiku? Okamžite ju vyhoďte, je nebezpečná

Riziko predstavujú aj tetovacie farby

Riziko sa týka aj farieb na tetovanie. Farba Golden Yellow značky Intenze obsahuje látky o-toluidine 3,3-dichlorbenzidine a bárium. Farba Light Green rovnakej značky je na tom podobne, no neobsahuje bárium. Tetovacia farba Esert Sand Medium od rovnakého výrobcu okrem iného pozostáva z o-anisidine, kadmia a bária.

Závadná je aj farba Permablend značky Tina Davies. Konkrétne ide o typ výrobku 2 Blonde. Vyhýbať by ste sa mali aj ďalším farbám na tetovanie, napríklad Matte Black značky Solid Ink a Micropigment značky Lushcolor, v ktorej kontrolóri našli nadmerné množstvo arzénu, zinku a niklu.

V súčasnosti je pravdepodobne najlepším riešením spoliehať sa na prírodnú kozmetiku.

Zdroj uvzsr.sk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií