fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Sneženie komplikuje situáciu na cestách

Obyvatelia najmä stredného Slovenska, ale aj v ďalších lokalitách sa dnes zobudili do zasneženého rána. Sneženie opäť raz komplikuje aj situáciu na cestách, také Donovaly sú pre nákladnú dopravu nad 10 m uzavreté.

Máte tip? napíšte nám mailom

Do Európy už počas včerajšieho dňa začal prenikať studený vzduch a súčasne počasie začalo ovplyvňovať frontálne rozhranie, ktoré prinášalo zrážky. Tie sa vo večerných hodinách dostali aj nad naše územie, pričom sa z dažďa začali meniť na sneženie.

Slabé sneženie sa vyskytovalo v Liesku na Orave, či pod Tatrami v Poprade. Postupne sa zrážky ďalej rozširovali. Najmä na strednom a východnom Slovensku sa tak zobudili do bieleho rána.

V týchto chvíľach sneží napr. v Telgárte, Poprade, ale aj v Košiciach. Letisko v Žiline hlási dážď so snehom.

Sneženie sa očakáva aj v nasledujúcich hodinách. Pribudne 5 až 10 cm nového snehu, v oblasti hôr dokonca až do 15 cm.

Ako to už býva zvykom, sneženie a sneh komplikuje situáciu na cestách. Jazdite preto opatrne.

Zvlášť sa to týka úseku medzi Kremnickými Baňami a Martinom, kde vodiči hlásili husté sneženie. Problematické sú aj ďalšie úseky. Horský priechod Donovaly je pre nákladnú dopravu nad 10 m uzatvorený.

Ako informuje Slovenská správa ciest, všetky sledované diaľničné úseky na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý. Cesty I., II. a III. triedy na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, v hornatejšom území zriedkavo pokrytý utlačeným, kašovitým alebo čerstvým snehom hrúbky 1 – 3 cm.

Prečítajte si tiež:
POZOR! V sobotu zasiahnu Slovensko intenzívne búrky a krupobitie

V okolí Popradu a na Orave je ale snehu na cestách viac. Odhadom okolo 4-5 cm. Problémy hlásia vodiči aj na ceste medzi Stakčínom a Uličom a na cestách III. triedy v obvode Stakčín, kde sa na vozovke nachádza zľadovatený sneh hrúbky 2 cm.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií