Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Presne pred 13 rokmi ukázal Steve Jobs po prvýkrát svetu iPhone

Steve Jobs pred 13 rokmi predstavil prvý iPhone. Nasledujúce roky sa stali jednotkou na trhu a definovali kategóriu inteligentných telefónov. 

Presne 9. januára 2007 sa na pódium v San Franciscu postavil spoluzakladateľ Applu Steve Jobs a svetu ukázal najnovšiu mobilnú vychytávku. Aj napriek tomu, že nový inteligentný mobilný telefón – iPhone sa začal predávať až od júna v tom istom roku, veľkej popularite sa teší dodnes.

Steve Jobs a prvý iPhone

Keď Steve Jobs predstavil na konferencii MacWorld prvý iPhone, celý svet zostal ohromený. Niet sa čomu čudovať. Dovtedy sa prvé mobilné telefóny ovládali stylusom, mali klávesnicu, ktorá zaberala polovicu zariadenia a boli škaredé. Steve Jobs však predstavil niečo celkom iné.

Celý systém iPhonu sa ovládal iba prstami a fungoval intuitívne. Aj napriek tomu, že dnes berieme iPhone ako samozrejmosť, vtedy to bol revolučný vynález, ktorý dal smartfónom úplne nový rozmer a ktorý vytiahol Apple na vrchol.     

https://www.instagram.com/p/B7DPklTpvie/

Aj napriek tomu, že sa nový iPhone zdal byť perfektný, mal svoje muchy. Do zariadenia napríklad nešli viaceré druhy slúchadiel a dvoj-megapixlový fotoaparát nevedel ani nakrúcať video. Po prvom iPhone 2G prišiel o rok neskôr aj iPhone 3G, ktorý sa na trh zapísal najmä vďaka novému softvéru. Práve ten priniesol App Store, a obľúbené aplikácie priniesli do kasy Apple viac ako 70 miliárd dolárov.  

Rokmi sa menil

Až v roku 2009 sa tvorcom revolučného zariadenia podarilo z troj-megapixlového fotoaparátu nahrávať aj video. Pribudlo aj hlasové ovládanie, digitálny kompas a banalita ako je kopírovanie a vkladanie textu.

V roku 2010 sa spoločnosť nezaobišla bez škandálu. Nový iPhone 4 bol z každej strany pokrytý sklom, ktorý lemoval kovový rám. Keď ste však telefón chytili do rúk, antény sa zakryli a stratil sa aj signál. Spoločnosť Apple tento škandál vyriešila tak, že všetkým rozdala obaly, ktoré tento problém odstránili. Mobilu však pribudla predná kamera, ktorá slúžila na videohovory a tak revolučný vynález posunula do úplne iných rozmerov.

Ďalšie inovácie priniesli novú hlasovú asistentku Siri, fotoaparát dostával každým rokom nový upgrade, pribudol 3D Touch a zlepšoval sa aj snímač odtlačkov. Podľa najnovších informácií nám vraj Apple tento rok predvedie tri nové iOS smartfóny, medzi ktorými by nemal chýbať ani high-end iPhone 12 s takzvaným full-screen displejom.

Používate iPhone? Dajte nám vedieť v komentári, prečo ste si ho vybrali a v čom je pre vás mimoriadny.

Zdroj: dennikn.sk,techbyte.sk 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií