fbpx
Prevrat technických firiem v roku 2019: Aké objavy chystajú v zdravotníckom priemysle?

Prevrat technických firiem v roku 2019: Aké objavy chystajú v zdravotníckom priemysle?

Prelomový posun v zdravotnícke nastoľujú práve technologické spoločnosti. Pozrite sa, aké objavy nás čakajú v tomto roku.

Spoločnosť Apple a Amazon sa v roku 2018 významne podieľali na napredovaní v oblasti zdravotnej starostlivosti. Obe firmy sa rozhodli aktívne prispieť ku zdraviu širokej verejnosti a zdá sa, že niektoré plány sa pohnú vpred už počas roku 2019.

I keď mnohé krajiny majú zdravotnícky priemysel značne rozšírený, v Amerike by sa k jeho rozvoju mohla investovať väčšia časť financií. Na americkom kontinente sa nachádza množstvo spoločností, ktoré sa zaoberajú starostlivosťou o zdravie. Avšak vďaka finančným investíciám sa ich priama konkurencia znižuje.

V roku 2019 sa technologické spoločnosti realizujú aj v zdravotníckom priemysle.
V roku 2019 sa technologické spoločnosti realizujú aj v zdravotníckom priemysle. Zdroj: pixabay.com

Amazon

Amazon sa predchádzajúci rok vďaka spolupráci s významnými spoločnosťami posunul v zdravotníckom priemysle o kúsok ďalej. Vzájomnou kooperáciou vznikla v oblasti zdravia nová nezávislá firma pod názvom PillPack. Už v roku 2018 zaviedla množstvo pobočiek na internete a zároveň jej ďalší cieľ predstavuje spustenie softvéru, ktorý by dokázal rozpoznávať zdravotné záznamy.

Online priestor v súčasnosti zjednodušuje prácu nielen firmám, ale aj ich zákazníkom. Okrem Amazonu plánovali využívať elektronické záznamy aj iné spoločnosti, ako napríklad Apple. Už v minulom roku firma zaviedla aplikáciu s názvom Apple Health, ktorá umožnila ukazovať zdravotnícke záznamy z desiatok nemocníc.

Problém s online technológiami sa môže vyskytnúť pri aplikácii, ktorá je súčasťou Apple hodiniek a zaznamenáva EKG. Odborníci z oblasti zdravia varujú, že by táto technológia mohla poskytovať nepravdivé informácie o zdravotnom stave pacientov. V minulosti tiež Apple v spolupráci so Stanfordskou univerzitou predstavila štúdiu, ktorá sa zameriavala na výskumy zo sféry zdravia. Už počas tohto roku sa dozvieme výsledky z realizovaných štúdií.

Apple hodinky môžu obsahovať technológiu na meranie EKG.
Apple hodinky môžu obsahovať technológiu na meranie EKG. Zdroj: pixabay.com

Uber

Spoločnosť zaviedla pre pacientov mnohé opatrenia. Osobám, ktorým zdravotný stav neumožňuje bežnú chôdzu, umožnila rezervovať si prepravu cez zdravotnícky automobil. Pomôcť má tiež ľuďom, ktorí z nejakého zdravotného dôvodu nemôžu šoférovať alebo sa prepravovať verejnou dopravou. Ešte nie je známe, nakoľko táto predstava nadobudne aj reálne kontúry.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Viete, kto je najbohatším človekom? Hodnota jeho majetku prekročila 150 miliárd dolárov!

Alphabet

Ako materská spoločnosť sa zaoberá výskumami v oblasti zdravia. Firma Google si zaobstarala nového generálneho riaditeľa, ktorý má na starosti projekt s názvom Google Brain. Technológia je založená na prerozprávaní reči, vďaka ktorej si lekári môžu rýchlejšie tvoriť poznámky.

Druhá spoločnosť – Verily Life Sciences  – sa zaoberala výskumom, ktorý sa týkal predikcie ochorení srdca len z jediného pohľadu do pacientových očí. Jej činnosť siahla aj do environmentálnej sféry, kedy spustila program na likvidáciu komárov v oblasti Kalifornie. Spoločnosť nedávno tiež oznámila, že sa podieľa na tvorbe technológie, ktorá by napomáhala v boji proti nezodpovednému užívaniu liekov.

Nezodpovednému užívaniu liekov môže byť koniec už v tomto roku.
Nezodpovednému užívaniu liekov môže byť koniec už v tomto roku. Zdroj: pixabay.com

Zdroj: The Verge

Google+ Linkedin
Žaneta Kováčiková

I keď študujem Marketingovú komunikáciu, už od začiatku ma to vďaka predmetu onlinovej žurnalistiky, lákalo písať články. Zameriavam sa na oblasť lifestylových článkov. V minulosti som pracovala v marketingovej agentúre ako social media pracovník a copywriter.