fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prevrat technických firiem v roku 2019: Aké objavy chystajú v zdravotníckom priemysle?

Máte tip? napíšte nám mailom

Prelomový posun v zdravotnícke nastoľujú práve technologické spoločnosti. Pozrite sa, aké objavy nás čakajú v tomto roku.

Spoločnosť Apple a Amazon sa v roku 2018 významne podieľali na napredovaní v oblasti zdravotnej starostlivosti. Obe firmy sa rozhodli aktívne prispieť ku zdraviu širokej verejnosti a zdá sa, že niektoré plány sa pohnú vpred už počas roku 2019.

I keď mnohé krajiny majú zdravotnícky priemysel značne rozšírený, v Amerike by sa k jeho rozvoju mohla investovať väčšia časť financií. Na americkom kontinente sa nachádza množstvo spoločností, ktoré sa zaoberajú starostlivosťou o zdravie. Avšak vďaka finančným investíciám sa ich priama konkurencia znižuje.

V roku 2019 sa technologické spoločnosti realizujú aj v zdravotníckom priemysle.
V roku 2019 sa technologické spoločnosti realizujú aj v zdravotníckom priemysle. Zdroj: pixabay.com

Amazon

Amazon sa predchádzajúci rok vďaka spolupráci s významnými spoločnosťami posunul v zdravotníckom priemysle o kúsok ďalej. Vzájomnou kooperáciou vznikla v oblasti zdravia nová nezávislá firma pod názvom PillPack. Už v roku 2018 zaviedla množstvo pobočiek na internete a zároveň jej ďalší cieľ predstavuje spustenie softvéru, ktorý by dokázal rozpoznávať zdravotné záznamy.

Online priestor v súčasnosti zjednodušuje prácu nielen firmám, ale aj ich zákazníkom. Okrem Amazonu plánovali využívať elektronické záznamy aj iné spoločnosti, ako napríklad Apple. Už v minulom roku firma zaviedla aplikáciu s názvom Apple Health, ktorá umožnila ukazovať zdravotnícke záznamy z desiatok nemocníc.

Prečítajte si tiež:
Recenzia filmu Ostrým nožom: Nízkonákladový debut Teodora Kuhna s mrazivým príbehom a Trhlina sú dva neporovnateľné zážitky

Problém s online technológiami sa môže vyskytnúť pri aplikácii, ktorá je súčasťou Apple hodiniek a zaznamenáva EKG. Odborníci z oblasti zdravia varujú, že by táto technológia mohla poskytovať nepravdivé informácie o zdravotnom stave pacientov. V minulosti tiež Apple v spolupráci so Stanfordskou univerzitou predstavila štúdiu, ktorá sa zameriavala na výskumy zo sféry zdravia. Už počas tohto roku sa dozvieme výsledky z realizovaných štúdií.

Apple hodinky môžu obsahovať technológiu na meranie EKG.
Apple hodinky môžu obsahovať technológiu na meranie EKG. Zdroj: pixabay.com

Uber

Spoločnosť zaviedla pre pacientov mnohé opatrenia. Osobám, ktorým zdravotný stav neumožňuje bežnú chôdzu, umožnila rezervovať si prepravu cez zdravotnícky automobil. Pomôcť má tiež ľuďom, ktorí z nejakého zdravotného dôvodu nemôžu šoférovať alebo sa prepravovať verejnou dopravou. Ešte nie je známe, nakoľko táto predstava nadobudne aj reálne kontúry.

Alphabet

Ako materská spoločnosť sa zaoberá výskumami v oblasti zdravia. Firma Google si zaobstarala nového generálneho riaditeľa, ktorý má na starosti projekt s názvom Google Brain. Technológia je založená na prerozprávaní reči, vďaka ktorej si lekári môžu rýchlejšie tvoriť poznámky.

Druhá spoločnosť – Verily Life Sciences  – sa zaoberala výskumom, ktorý sa týkal predikcie ochorení srdca len z jediného pohľadu do pacientových očí. Jej činnosť siahla aj do environmentálnej sféry, kedy spustila program na likvidáciu komárov v oblasti Kalifornie. Spoločnosť nedávno tiež oznámila, že sa podieľa na tvorbe technológie, ktorá by napomáhala v boji proti nezodpovednému užívaniu liekov.

Prečítajte si tiež:
Chcete mať doma kresbičku vášho dieťaťa alebo obľúbenú fotku v grafickej podobe? Napíšte týmto umelcom
Nezodpovednému užívaniu liekov môže byť koniec už v tomto roku.
Nezodpovednému užívaniu liekov môže byť koniec už v tomto roku. Zdroj: pixabay.com

Zdroj: The Verge

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií