Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pridávate si neznámych ľudí na Facebooku do priateľov? Po prečítaní tohto článku to už viac nespravíte!

Sociálne siete ovládli svet. Facebook je asi zo všetkých sociálnych sietí najpopulárnejší. Ak patríte k jeho užívateľom, strážite si svoje súkromie dostatočne?

Viete kto si možno práve teraz číta či pozerá vaše príspevky? Žiaľ to asi neviete. Máte vo svojich priateľoch skutočne len tých čo poznáte, alebo ste si už niekedy pridali aj úplne neznámeho človeka do priateľov? Ak je vaša odpoveď áno, mali by ste zbystriť pozornosť.

Veľké nebezpečenstvo

Žiadosť o priateľstvo prijatá od neznámeho a cudzieho človeka, môže byť v skutku naozaj veľmi nebezpečná. Stránka Viral Hatch na svojom portáli zverejnila príbeh, ktorý sa na sociálnych sieťach šíril neuveriteľnou rýchlosťou. Skúste si tento príbeh prečítať a poriadne sa zamyslieť.

Tento príspevok napísal bývalý policajný úradník:

Nejaký chlap vám pošle žiadosť o priateľstvo. Nepoznáte ho, no na profile má sympatickú fotku a tak sa rozhodnete žiadosť prijať.

Dnes vaša dcéra išla prvýkrát do školy. Vyzerá tak roztomilo, že si ju jednoducho musíte odfotiť a fotografiou sa pochváliť aj na Facebooku, aby ju videli všetci vaši priatelia aj rodina.

Ste tak nadšení, že keď ju idete odprevadiť do školy, k fotografii pripíšete niečo ako: „Nemôžem uveriť, že už je taká veľká! Čas neskutočne letí! Som hrdá/ý na svoju dcérku!“

Sociálne siete
Pixabay.com

Medzitým tajomný cudzinec, ktorého ste nedávno prijali ako priateľa na Facebooku, si fotku vašej dcéry v novej školskej uniforme uložil do svojho mobilného telefónu a rozpošle ju 60 mužom po celom svete s týmto popisom:

Dievča. Vek 6 rokov.
Hnedé vlasy. Hnedé oči.
5000 eur
Nielenže ste dali fotku vašej dcéry priekupníkovi s deťmi, uverejnili ste aj meno a adresu školy ako na zlatom podnose. O 15:00 prídete pre ňu, no ona tam už nebude.

Sociálne siete
Pixabay.com

Nemáte ani poňatia, že vaše krásne dievčatko bolo predané do otroctva 43-ročného pedofila, zatiaľ čo vy ste sa práve vrátili domov zo školy. Ona je teraz na ceste do Južnej Afriky s vrecom na hlave, plače, kričí, bije sa od zúfalstva, pretože nejaký podivný ujo ju odviezol zo školy a nevie, kde sú jej rodičia, kam ju vezú a čo sa s ňou stane.

Prestaňte si pridávať neznámych ľudí na Facebook a ukazovať na ňom všetky detaily vášho života!

Neviete si ani len predstaviť, koľko ľudí na svete je ochotných ublížiť vášmu dieťaťu. Každý deň sú unesené tisícky detí, mnohé z nich sa predávajú na čiernom trhu a tajne ich vyvážajú do zahraničia.

Môžeme tomu dať nadobro koniec, no táto téma sa musí dostať do povedomia čo najširšej verejnosti, aby všetci rodičia vedeli o bezprostrednom nebezpečenstve.

Prosím vás:

Neschvaľujte žiadosť o priateľstvo od ľudí, ktorých nepoznáte.

Neuverejňujte si na profile fotografie vašich detí.

Neoznačujte miesta, ktoré spolu s deťmi navštevujete.

 

Zdroj: http://mysmezeny.sk/2018/06/na-facebooku-si-pridala-cudzinca-o-par-dni-neskor-sa-stalo-nieco-strasne/

Foto: https://pixabay.com/sk/sociálne-siete-facebook-sieť-76532/ https://pixabay.com/sk/násilie-žena-muž-ručné-knock-out-3405549/ https://pixabay.com/sk/násilie-žena-muž-ručné-knock-out-3405551/

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií