Pridávate si neznámych ľudí na Facebooku do priateľov? Po prečítaní tohto článku to už viac nespravíte!

Pridávate si neznámych ľudí na Facebooku do priateľov? Po prečítaní tohto článku to už viac nespravíte!

reklama

Sociálne siete ovládli svet. Facebook je asi zo všetkých sociálnych sietí najpopulárnejší. Ak patríte k jeho užívateľom, strážite si svoje súkromie dostatočne?

Viete kto si možno práve teraz číta či pozerá vaše príspevky? Žiaľ to asi neviete. Máte vo svojich priateľoch skutočne len tých čo poznáte, alebo ste si už niekedy pridali aj úplne neznámeho človeka do priateľov? Ak je vaša odpoveď áno, mali by ste zbystriť pozornosť.

reklama

Veľké nebezpečenstvo

Žiadosť o priateľstvo prijatá od neznámeho a cudzieho človeka, môže byť v skutku naozaj veľmi nebezpečná. Stránka Viral Hatch na svojom portáli zverejnila príbeh, ktorý sa na sociálnych sieťach šíril neuveriteľnou rýchlosťou. Skúste si tento príbeh prečítať a poriadne sa zamyslieť.

Tento príspevok napísal bývalý policajný úradník:

Nejaký chlap vám pošle žiadosť o priateľstvo. Nepoznáte ho, no na profile má sympatickú fotku a tak sa rozhodnete žiadosť prijať.

Dnes vaša dcéra išla prvýkrát do školy. Vyzerá tak roztomilo, že si ju jednoducho musíte odfotiť a fotografiou sa pochváliť aj na Facebooku, aby ju videli všetci vaši priatelia aj rodina.

Ste tak nadšení, že keď ju idete odprevadiť do školy, k fotografii pripíšete niečo ako: „Nemôžem uveriť, že už je taká veľká! Čas neskutočne letí! Som hrdá/ý na svoju dcérku!“

Sociálne siete
Pixabay.com

Medzitým tajomný cudzinec, ktorého ste nedávno prijali ako priateľa na Facebooku, si fotku vašej dcéry v novej školskej uniforme uložil do svojho mobilného telefónu a rozpošle ju 60 mužom po celom svete s týmto popisom:

Dievča. Vek 6 rokov.
Hnedé vlasy. Hnedé oči.
5000 eur
Nielenže ste dali fotku vašej dcéry priekupníkovi s deťmi, uverejnili ste aj meno a adresu školy ako na zlatom podnose. O 15:00 prídete pre ňu, no ona tam už nebude.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Profesionálny stalker: Muž sa živí tým, že na sociálnych sieťach a na internete vyhľadá všetko o komkoľvek
Sociálne siete
Pixabay.com

Nemáte ani poňatia, že vaše krásne dievčatko bolo predané do otroctva 43-ročného pedofila, zatiaľ čo vy ste sa práve vrátili domov zo školy. Ona je teraz na ceste do Južnej Afriky s vrecom na hlave, plače, kričí, bije sa od zúfalstva, pretože nejaký podivný ujo ju odviezol zo školy a nevie, kde sú jej rodičia, kam ju vezú a čo sa s ňou stane.

Prestaňte si pridávať neznámych ľudí na Facebook a ukazovať na ňom všetky detaily vášho života!

Neviete si ani len predstaviť, koľko ľudí na svete je ochotných ublížiť vášmu dieťaťu. Každý deň sú unesené tisícky detí, mnohé z nich sa predávajú na čiernom trhu a tajne ich vyvážajú do zahraničia.

Môžeme tomu dať nadobro koniec, no táto téma sa musí dostať do povedomia čo najširšej verejnosti, aby všetci rodičia vedeli o bezprostrednom nebezpečenstve.

Prosím vás:

Neschvaľujte žiadosť o priateľstvo od ľudí, ktorých nepoznáte.

Neuverejňujte si na profile fotografie vašich detí.

Neoznačujte miesta, ktoré spolu s deťmi navštevujete.

 

Zdroj: http://mysmezeny.sk/2018/06/na-facebooku-si-pridala-cudzinca-o-par-dni-neskor-sa-stalo-nieco-strasne/

Foto: https://pixabay.com/sk/sociálne-siete-facebook-sieť-76532/ https://pixabay.com/sk/násilie-žena-muž-ručné-knock-out-3405549/ https://pixabay.com/sk/násilie-žena-muž-ručné-knock-out-3405551/

reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Volám sa Zuzana a mám 28 rokov. Som obyčajné dievča z dediny, s oknami do humna. Rada kreslím, tvorím, čítam, bláznim sa, smejem sa, píšem, varím a keď mám dobrú náladu pečiem aj nejaké tie prkotinky. Nerada sa nudím a dlho spím. Som blázon do života. Očarila ma psychológia a parapsychológia takže verím, že sa raz stanem úspešnou psychologičkou. Písanie mi išlo už v škole a som rada, že som sa v tom opäť našla a že mám tu česť písať pre magazín Klocher. Rada prinášam ľuďom ten krajší pohľad na svet, niečo, čo po prečítaní zanechá ten "wow" efekt, po ktorom sa človek snaží byť lepším