Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jedinečný koncert legendárneho Rodrigueza sa uskutoční 30. septembra v bratislavskej Starej tržnici

Príbeh Sixta Rodrigueza možno pokojne označiť za jeden z najsilnejších v dejinách hudby.

Kým jeho piesne sa kopírovali v miliónoch, inšpirovali bojovníkov proti apartheidu (rasistická politika tzv. oddeleného spolužitia obyvateľov rôznych rás – pozn. red.) a šírili sa o ňom legendy, on doma pracoval na stavbách. Jeden z najlepších pesničkárov z konca éry hippies sa napokon dočkal zaslúženého uznania vďaka oscarovému dokumentu Searching for Sugar Man.

Pokračovanie pod reklamou
Pokračovanie pod reklamou

Rodriguez na Pohode

Silný bol aj jeho príbeh s Pohodou. Trvalo šesť rokov, kým sa ho podarilo dostať na trenčiansky festival (foto TU, TU a TU), a keď už raz prišiel, nechcel odísť. Napokon sa stal posledným zahraničným účinkujúcim, ktorý opustil areál. Medzi rečou spomenul dve takmer vypredané šou v Royal Albert Hall a že by sa rád vrátil na Slovensko čo najskôr. Mnoho umelcov vraví, že sa radi vrátia, v tomto prípade na tom ale jeho tím pracoval s tímom Pohody od prvých dní po festivale. Ku koncertu v jednej z najprestížnejších sál na svete tak pridá len jeden koncert – 30. septembra vystúpi tento pesničkár s neuveriteľným hudobným a životným príbehom v bratislavskej Starej tržnici.

Príbeh Rodriguezovej hudobnej kariéry

Debutový album Sixta Rodrigueza Cold Fact koprodukoval Dennis Coffey, ktorý pracoval s takými interpretmi ako Marvin Gaye, Stevie Wonder, The Temptations. Druhý Comingfrom Reality produkoval Steve Rowland, známy zo spolupráce s The Cure či Boney M. Bývalý šéf Motown o ňom hovoril dokonca ako o jednom z piatich umelcov, ktorí sa ho najviac emocionálne dotkli. Rodriguezov pesničkársky talent prirovnávali k Bobovi Dylanovi. Prvý album sa však neujal a druhý bol taký prepadák, že vydavateľstvo s ním rozviazalo zmluvu dva týždne pred Vianocami. V roku 1976 si kúpil v Detroite opustený dom za 50 dolárov, v ktorom žije dodnes. S hudbou postupne nadobro skončil a napriek tomu, že na univerzite vyštudoval filozofiu, živil sa prevažne ako nádenník na stavbách.

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE →

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií