fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozprávkové Vianoce: Aký program pripravili slovenské televízie počas Vianoc?

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovenské televízie si pre svojich divákov pripravili rozprávkové Vianoce. Verejnoprávna televízia chystá  aj premiéru novej rozprávky. 

K Vianociam neodmysliteľne patrí množstvo rozprávok. Kým iní preferujú americkú klasiku v podaní dvoch vianočných častí Sám doma, stále sa nájdu “klasici”, ktorí majú radi rozprávky a filmy zo slovenskej alebo českej produkcie. Aj tento rok sa dočkáme tradičných rozprávok, bez ktorých si Vianoce už ani nevieme predstaviť.

Rozprávkové Vianoce

Práva na odvysielanie rozprávok Tri oriešky pre Popolušku, S tebou mě baví svět a Pyšná princezná mala počas minulého roka TV Markíza. Tento rok ich získala TV JOJ a RTVS. Keďže ide o najsledovanejšie vianočné programy, komerčná Markíza bude musieť improvizovať. Na Štedrý deň sa teda rozhodla odvysielať  príbeh O statečném kováři či známu rozprávku Plavčík a Vratko. V rovnaký deň poteší aj fanúšikov čarodejníckeho sveta. Televízia Markíza odvysiela Harry Potter a Kameň mudrcov. Podvečer si na svoje prídu milovníci klasiky, pretože na obrazovkách televízie sa opäť objaví Perinbaba. 

Verejnoprávna televízia si aj tento rok pripravila pre fanúšikov slovenských rozprávok novinku. Na Štedrý deň odpremiéruje rozprávku Čarovný kamienok, ktorá sa natáčala aj v Kvačianskej či Ľubochnianskej doline. 

View this post on Instagram

#carovnykamienok #rtvs #movieposter #kedpracabavi

A post shared by igi (@igimajkut) on

Tri oriešky pre Popolušku odvysiela televízia JOJ

Vianoce na Jojke odštartuje už 21. decembra obľúbená komédia Sám doma či rozprávka Doba ľadová. Štvrtá adventná nedeľa bude patriť rozprávkam S čerty nejsou žerty či Princ a večernica. Na svoje si prídu aj milovníci sfilmovaného príbehu s náboženskou tematikou – Chatrč.  

Tento rok budú televízii JOJ patriť na Štedrý deň rozprávky ako Tri oriešky pre Popolušku a Bol raz jeden kráľ. Špeciálny vianočný program si pripravili aj Kandráčovci.

Na Prvý sviatok vianočný televízia odvysiela premiéru filmu Princ a servírka (A Prince for Christmas ) či romantiku vo filme Začarovaní. Nasledujúce dni uvidíte aj obľúbený film 101 dalmatínov, Cestu do krajiny Oz alebo Svadba nadivoko.

https://www.instagram.com/p/Bwg86V6jypD/

Dajte nám vedieť, bez ktorej rozprávky si neviete predstaviť Vianoce.

Zdroj: aktuality.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií